Společně za dýněmi – nedělní výprava

Dnes v neděli jsme se vydali společně na netradiční výpravu. Netradiční hlavně proto, že se konala v neděli, byla dobrovolná, byla nápadem rodičů a účastníky byly  děti, rodiče a ti, na které se děti těšily nejvíce. Podle fotografií můžete hádat. Uhodli jste? Ano?

Cílem výletníků byla dýňová farma v Bykoši. Černošická část vyrazila vlakem a po přestupu do autobusu dorazila do Litně, kde se k nim připojil zbytek. V Litni se seznámili s historií tohoto městyse a v krátkosti i s osobnostmi, které tu působily.

Vydali jsme se po místní naučně stezce na Mramor a Šamor- vrchy kryté původními bučinami. Z úbočí jsme se kochali krásnými výhledy.

Děti si cestou trénovaly hod do dálky a běh, když se blíže seznamovaly s našimi čtyřnohými průvodci, vlastně průvodkyněmi Catty a Bonie.

Pokračovali jsme přes Vinařice do Bykoše. Samé dýně, samé dýně… Kam oko dohlédne. Kdo chtěl, ochutnal dýňovou specialitu, s jejichž ochutnáváním jsme začali už v Litni. Tady na výletníky čekala ochutnávka od paní učitelky. Děti pokračovaly v dovádění, rodiče se občerstvili, všichni nabírali nové síly na druhou část výletu. Z dýňové farmy jsme pokračovali do Všeradic. Cestou se děti vyřádily na balících slámy. Pozorovali jsme srnky i bažanty. Sladkou tečku jsme si dali u nádraží a pak jsme již zaplnili autobus směřující domů.

Ti, co šli jen vpřed měli v nohách něco kolem 13 km, Ti, co pobíhali a závodili se psy, asi o dost víc.

Byl to velmi příjemný den. Panovala neformální, uvolněná atmosféra, krásné počasí a přátelská nálada. Nebyli zde rodiče, děti a učitel. Byli jsme partou, která se vydala na výlet.

Moc děkuji paní Dvořáčkové za nápad a organizaci.

 

PS: Myslím, že cíl dnešní akce byl maximálně splněn – dýně, příjemná konverzace, socializace dětí i psů a… Prostě výborně strávený den.

Děti úspěšně využívaly v praxi informace, jak se chovat ke psům, které získaly během pátečního projektového dne.

 

PRVNÍ DÝŇOVÉ DOBROTY ČEKALY V LITNI

 

 

KÁJA S CATTY A LUKÁŠ S BONIE – ty jsou naše

 

LIDSKÁ MLÁĎATA S DOZOREM – „Ohlídáme je všechny.“

 

PODZIMNÍ POHODA

 

TADY TO VEDEME MY

 

 

NEBOJ SE MNE, JÁ SE TĚ TAKY NEBOJÍM…

 

 

NA FARMĚ – MOCHYNĚ

DÝNĚ, DÝNĚ A ZAS DÝNĚ

 

MOŽNÁ BY ŠLA I JAKO MÓDNÍ DOPLNĚK

 

KDYŽ NEDAJ MASO…

 

 

PRÝ JE TO SKORO JAKO PARKUR…

 

JE TO SKORO JAKO NA CVIČÁKU…

NACVIČUJEME ROVNOVÁHU

 

JE FAJN,MÍT MOŽNOST PŘIJÍT SI PRO POHLAZENÍ. JE FAJN, MÍT KOHO POHLADIT.

 

JE TO SUPERVÝLET

… ALE HOUBY

 

ODVÁŽÍM SE JÍ POHLADIT?

 

BONIE (KŘÍŽENEC) A CATTY ( STAFORDSHIRSKÝ BULTERIÉR)

 

OPATRNĚ…

 

MŇAM …

a ještě pár fotiček z jiného fotoaparátu 🙂

 

 

 

07.10.2018