Třída 2.A

Pozor! Toto je archivní stránka 2.A ze školního roku 2017 - 2018.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

PaedDr. Zdeňka Albrechtová

Aktuálně ze třídy

NA NÁVŠTĚVĚ V BROUČKOVĚ

V pátek 27. 4. 2018 jsme navštívili divadlo Koloběžka s pohádkou „ NA NÁVŠTĚVĚ V BROUČKOVĚ“. Herci se proměnili v různé broučky. Představili se nám například beruška a čmelák, kteří bydleli na paloučku. Po zimě čekali na jarní sluníčko, kdy vyjde. Tak se společně rozhodli, že založí kapelu, která zahraje sluníčku pro radost, aby vykouklo na oblohu. Všechno si vzal na starost strýček čmelák. Ten hledal jenom opravdové muzikanty, kteří umí hrát na hudební nástroje a hlavně podle not. Muzikanty se podařilo najít. Strýček čmelák hrál na basu, cvrček na housle…a kapela zahrála sluníčku krásnou písničku. Sluníčko vyšlo nad paloučkem na…

Divadélko Kůzle

V pátek 23. 3. jsme opět vyrazili na oblíbené divadélko. Představení „O princezně, která chtěla všechno hned“ se dětem velice líbilo. Divadelní soubor Kůzle je vždy zárukou kvalitní zábavy. Dějová linka vyprávěla příběh s ponaučením. Kdo chce všechno hned a myslí jen na sebe, může snadno přehlédnout, že ho má někdo rád. Podobně se to stalo i princezně v této pohádce. Naštěstí zasáhl sluha Kmínek a zvítězila láska nad slovíčky „rychle a hned“.

Cirkus na kolečkách

Páteční den 26. 1. jsme si vyhradili pro divadélko KOLOBĚŽKA. Zábavné, interaktivní představení s názvem Cirkus na kolečkách bylo plné poučných příběhů, které potěšilo nejen dětské osazenstvo, ale i dospělý doprovod. Těšíme se na další vydařené představení.