Třída 3.C

Pozor! Toto je archivní stránka 3.C ze školního roku 2017 - 2018.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Mgr. Iveta Radová

Aktuálně ze třídy

Botanicus

Návštěva středověké vesničky se vydařila. Děti si vyzkoušely práci v řemeslných dílnách – svíčkárna, papírna, mýdlárna, ražba mincí, drátenictví, provaznictví, tiskařství, perníkářství, rýžování zlata a mnoho dalších.  

Helpík

V pátek 4. 5. jsme se vypravili do Mokropes na fotbalové hřiště. Probíhala tady zdravotnická soutěž Helpíkův pohár. Cestu jsme využili k poznávání rostlin a živočichů kolem Berounky. Na místě jsme si připomněli, jak poskytnout první pomoc.  

Olympijský zimní pětiboj

Ve dnech 27. a 28. března proběhl na zimním stadionu Olympijský pětiboj. Naši školu reprezentovala dvě smíšená družstva. Za 2. C a 3. C to byli D. Kraffer, E. Barchánková, E. Nováčková a Š. Zeman.  Za 4. C a 5. C žáci  M. Bláha, D. Cajthamlová, K. Halbych a K. Knišová. Obě družstva zvítězila a obhájila loňský titul. GRATULUJEME K ÚSPĚCHU!!

Máme ping – pongový stůl!

Od konce března jsou přestávky na školní zahradě v Komenského ulici pro děti zábavnější díky novému ping – pongovému stolu. Prostředky na nákup venkovního stolu získaly děti na vánočním jarmarku, kde prodávaly své výrobky. Děkujeme všem, kteří přispěli!  

DOPOLEDNE S ANDERSENEM

Dne 23. března proběhlo na „Komendě“  dopoledne s Andersenem. Výtvarník a ilustrátor David Böhm s námi besedoval o knize V hlavě. Po besedě jsme se rozdělili do deseti skupin. Společně jsme pak soutěžili, vyráběli záložky, řešili kvízy, „stavěli “ komín z přečtených názvů knih, představovali donesené knížky a shlédli film O pejskovi a kočičce jak pekli dort. Chvíle napětí a radost z odměn nás čekala při vyhodnocování. Škoda, že takové dopoledne není častěji…super den… moc se mi to líbilo… mohli jsme vyhrát… těším se na dalšího Andersena… (žáci z „Komendy“)  

Z ptačí říše: život s křídly

Zapojili jsme se do soutěže v místní knihovně na téma  “ Z ptačí říše: život s křídly.“ Námět   jsme využili i v prvouce, kde jsme o ptácích vyhledávali zajímavé informace. Uvidíme, kdo vyhraje a odnese si pěknou knihu.  

Bruslení

V březnu jsme zakončili úspěšně kurz bruslení. Všichni jsme se hodně zdokonalili.