Třída 3.D

Pozor! Toto je archivní stránka 3.D ze školního roku 2016 - 2017.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Ing. Vratislava Kutílková

Aktuálně ze třídy

Ovoce do škol

Do naší třídy se přišel podívat maskot projektu ovoce do škol. Projekt Ovoce a zelenina do škol byl v České Republice zahájen ve školním roce 2009/2010. Jeho cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Děti dostávají pravidelně zdarma různé druhy ovoce a zeleniny. Maskot Bovísek děti vyzkoušel z poznávání ovoce a zeleniny a každému věnoval džusík. Ovoce a zelenina jsou u dětí ze 3. D velmi oblíbené. V. Kut.       

Násobilka s kartičkami

Tato pomůcka slouží pro snadné procvičování násobilky buď samostatně, s kamarádem nebo s rodiči. Děti ji vyráběly samy na hodinách pracovních činností. Návod na použití: Samostatně Kartičky si rozlož na stůl nebo koberec příkladem nahoru. Ber jednotlivé karty, řekni si příklad nahlas a zkontroluj si správný výsledek na druhé straně. Správně spočítané příklady skládej napravo, nepovedené odkládej příkladem nahoru nalevo. Až vypotřebuješ všechny karty, vrať se k nepovedeným a znovu počítej.   S rodiči Rodič má balíček s kartami. Postupně podává dítěti jednu kartu za druhou. Dítě přečte příklad a řekne výsledek. Je-li správný kartu si ponechá, je-li chybný kartu dá rodiči a ten ji…

Prodejní prezentace literatury v anglickém jazyce

Srdečně zveme rodiče i žáky naší školy dne 22. listopadu 2016 na prodejní prezentaci literatury v anglickém jazyce. Knihy  vhodné pro žáky od 1. do 9. tříd. Prezentace knih nakladatelství USBORNE bude k dispozici v prostorách školy po celou dobu konzultačních hodin pro rodiče od 14:00 do 18:00 hod. Odkaz na katalog s celkovou nabídkou naleznete zde. (http://www.usborne.com/catalogue/catalogue.aspx?css=1&cat=1). V případě, že si nějakou knihu vyberete a chcete si ji vyzvednout už 22. listopadu ve škole, máte možnost napsat objednávkový e-mail nejpozději do 5. 11. na : joyfulreading.eng@gmail.com. Těšíme se na Váš zájem!!!