4. Veverky

Vychovatel:

Brožová Olga

 tel: 724 378 295
 obrozova@zscernos.cz

učitel

Aktuálně ze třídy

Vánoční čas

Předvánoční čas jsme strávili v naší družině především poklidně. Tvořili jsme dárečky i vánoční dekorace a také jsme si udělali betlémské adventní kalendáře. Kam jsem dětem schovala malý dáreček k vánocům jako pozornost. Doufám že vánoce u všech doma probihaly klidně a pohodově tak jako u nás ve veverkách.

Sněhové radovánky s veverkami

Letošní zima nám poskytla několik krásných sněhově zimních dní. Neváhali jsme a s naší družinou jsme si je náležitě užili. Především na klouzačkách před školou. Některé děti si donesly vlastní vybavení, kdo neměl půjčil si družinové lopaty. Ze svahu to svištělo jedna radost. A vyřadili jsme se i při koulování a stavbě snehuláků. Jak bývá v našich končinách zvykem sníh rychle odtál, snad nám zima ještě tuto zábavu dopřeje.

Mikulášské trhy

9. prosince se uskutečnily tradiční vánoční trhy v Černošicích na Vráži. Děti vyráběly různé dárečky i netradiční vánoční dekorace. Na akci jsme se moc těšili! Návštěvnost našich dvou stánků byla  obrovská. Mnoho návštěvníků, rodiče a kamarádi s radostí nakupovali a chválili naše výrobky. Děkuji dětem, které se zúčastnily prodeje a pomohly nám tak s organizací. Příjemnou atmosféru nám zpříjemnilo několik vystoupení, zpěvy koled, a krom Mikuláše a čerta nás zahrala i ohnivá show. Charitativní akce ,,Děti dětem“ se opět vydařila a my jsme rádi přispěli na dobrou věc! Děkujeme všem za podporu a přejeme všem pohodu a klid v čase…

Pozvánka na Mikulášské trhy

Ráda bych Vás všechny pozvala na Mikulášské trhy, které se budou tradičně konat v Černošicích na Vráži u Teska. Škola i školní družina se trhů zúčastní a prodejem výrobků dětí, bychom rádi získali v rámci akce DĚTI DĚTEM , prostředky pro podporu dětského domova  V Letech. Děti se při výrobě dekorací a dárečků hodně snažili. Těšíme se, že nás přijdete podpořit.

Tvoříme na Mikulášské trhy

Každoročně se naše škola i družina účastní Mikulášských trhů pořádaných obcí, na náměstí na Vráži. Naše účast na trzích má charitativní podtext. Nejen, že jde o neformální příležitost setkat se s rodiči a přáteli školy, ale také prodejem výrobků získáme finanční prostředky, které věnujeme dětskému domovu v letech. O dětech bez domova, tedy spíše bez rodinného zázemí, které domov tvoří, jsme si v naší třídě povídali. A jelikož čas do trhů se blíží, rozhodli jsme se pomáhat druhým a vytvořit nějaké vánoční dekorace a dárky, které by svým prodejem mohli přispět k dobrému činu. V našich veverkách tak vznikly velice…

Veverky jsou v lese doma

Venku začíná podzim a nejen nám, ale i zvířátkům, broučkům, lesním vílám a skřítkům už je trochu zima. Při procházce do nedalekého lesíku jsme se proto pustili do budování doupátek, domečků, nor, příbytků, vil, rezidencí, městeček i prostých chaloupek. Aby se měli lesní tvorečkové kam uchýlit. Každý dle své fantazie budoval to, co považoval za důležité a co mu jeho kreativita umožnila. U domečků jste mohli najít spíže, měkké pelíšky, cestičky, ploty ale třeba i garáže a bazény. Představivosti se zkrátka meze nekladou. A jelikož děti pěkně spolupracovaly, můžete se podívat na fotky, jak pěkně se jim jejich tvoření povedlo….

Vyhlášení vítězů Veselé podzimní olympiády

Během měsíce října jsme na školním hřišti soutěžili a sportovali ve veselých disciplínách. Všem zúčastněným veselým sportovcům jsme spočítali body a každé oddělení naší družiny vyhlásilo své vítěze. I v našem oddělení veverek jsme vyhlásili nejlepší soutěžící, ocenění získali všichni zúčastnění. A to nejlepší, zábavu a pohyb jdme získali všichni.