9. Slůňata

Pozor! Toto je archivní stránka 9. Slůňata ze školního roku 2022 - 2023.
Vychovatel:

Knetlová Dagmar

učitel

Aktuálně ze třídy

návštěva parku Mirakulum

Na výlet do zábavného parku Mirakulum, jsme se jako každoročně moc těšili. Jen málokdo z dětí ví, že místo, které tak rádi děti navštěvují byly bývalé kasárny okupantských vojsk s 2500 vojáky. Výlet se vydařil, nikdo se neztratil a stihli jsme mnoho atrakcí například velkou trampolínu, hrad s podzemními chodbami, podzemní chodby- Gaudí, lanové centrum, lesní město, vulkán, kolotoč, vodní svět, nadzemí i podzemí. Vrátili jsme se unaveni a šťastní.

Návštěva Club Kina

S družinou jsme navštívili Club Kino. Tam na nás čekala paní Kateřina Motani a měla pro nás připravené dobrodružné promítání o exotickém Borneu. Dozvěděli jsme se spoustu pozoruhodných a zajímavých informací o rostlinách, hmyzu, jedovatých hadech, ohrožených orangutanech a lenochodech, s kterými si děti hrají a mazlí se s nimi jako s plyšáky. Viděli jsme tamní obyvatele, jejich zvyky a kulturu. Promítání se nám všem moc líbilo. Na školním hřišti jsme si zahráli spoustu her s oddělením medvídků. Například přeskakování rozvodněné řeky, rybičky a rybáře, chobotničky i fotbálek.    

Měsíc duben v oddělení slůňat.

Od měsíce března chodí jednotlivá družinová oddělení do školní knihovny a paní knihovnice Petra Mierzwová má pro děti vždy připravený program s dětskou knihou a čte dětem zajímavé příběhy. Tentokrát to byla kniha „Neboj, neboj“. V oddělení jsme si na velikonoce barvili a zdobili vajíčka, tvarovali krásné věci z modelíny a pletli jsem si indiánské copánky do vlasů, protože už nebudeme muset nosit čepice, HURÁ.

Naše družina v měsíci březnu.

Tak jako každý rok jsme v měsíci březnu vyráběli dárečky pro budoucí prvňáčky k zápisu. Vybrali jsme stojánek na tužky v podobě „mimoňů“. Na přiložené fotografii uvidíte jak se nám dárečky podařily. Kromě „mimoňů“ jsme se učili háčkovat a šít. Ušili jsme pytlíčky, které jsme následně ozdobili knoflíčky. Kluci si velmi oblíbili karetní hru „Bang“. Každý den hrají minimálně jednu partičku.    

Únor v družině slůňat.

Celý únor hrajeme společenské hry. Například Deskovou hru ,,Farmář, Jumanji, Duch v koupelně“, velkým hitem tohoto měsíce je karetní hra ,,Bang“ Najdeme si čas i na vyrábění, pleteme barevné náramky z gumiček, vyrábíme klasické růže z papíru a některá děvčata se učí háčkovat.

Co dělala slůňata v lednu?

V měsíci lednu jsme malovali zimní obrázky, velmi oblíbenou technikou. Čtvrtka se natře inkoustem a do inkoustu kreslíme zmizíkem. Ruličky od toaletního papíru nám posloužily k výrobě modelů ovoce a zeleniny. Po vánocích školní družina dostala nové lego “ Friends“ pro děvčata. Lego děti nikdy nezklame! Tento měsíc k nám přijel kouzelník Reno. Kouzelnické představení nikdy neomrzí děti ani dospělé. Předvedl nám několik triků a nechybělo ani kouzlo s živým králíčkem. Na závěr představení naučil děti malé kouzlo. Snad si ho dlouho zapamatují.

Družinová klouzačka a vánoční tvoření.

Konečně nám trochu nasněžilo, tak jsme vzali klouzací lopaty a mohli využít kopečku před školou na klouzání. Děti si to náramně užily. Snad to nebyla poslední sněhová nadílka a do konce zimy se ještě projedeme. V tomto pro děti nejkrásnějším období jsme ve školní družině vyráběli vánoční dárky v podobě záložek do knihy, doufám, že mnohým z vás udělaly radost. Velkým vánočním tématem byla výroba adventních kalendářů. Tvořili jsme ozdobený strom s krabičkou na dáreček, kterou si děti sami vyrobily. Poslední den před prázdninami měli v krabičce překvapení v podobě pamlsků. Všem dětem a jejich rodinám přeji krásné vánoční svátky…