9. Slůňata

Vychovatel:

Knetlová Dagmar

 tel: 702 298 682
 dknetlova@zscernos.cz

učitel

Aktuálně ze třídy

Co dělala slůňata v lednu?

V měsíci lednu jsme malovali zimní obrázky, velmi oblíbenou technikou. Čtvrtka se natře inkoustem a do inkoustu kreslíme zmizíkem. Ruličky od toaletního papíru nám posloužily k výrobě modelů ovoce a zeleniny. Po vánocích školní družina dostala nové lego “ Friends“ pro děvčata. Lego děti nikdy nezklame! Tento měsíc k nám přijel kouzelník Reno. Kouzelnické představení nikdy neomrzí děti ani dospělé. Předvedl nám několik triků a nechybělo ani kouzlo s živým králíčkem. Na závěr představení naučil děti malé kouzlo. Snad si ho dlouho zapamatují.

Družinová klouzačka a vánoční tvoření.

Konečně nám trochu nasněžilo, tak jsme vzali klouzací lopaty a mohli využít kopečku před školou na klouzání. Děti si to náramně užily. Snad to nebyla poslední sněhová nadílka a do konce zimy se ještě projedeme. V tomto pro děti nejkrásnějším období jsme ve školní družině vyráběli vánoční dárky v podobě záložek do knihy, doufám, že mnohým z vás udělaly radost. Velkým vánočním tématem byla výroba adventních kalendářů. Tvořili jsme ozdobený strom s krabičkou na dáreček, kterou si děti sami vyrobily. Poslední den před prázdninami měli v krabičce překvapení v podobě pamlsků. Všem dětem a jejich rodinám přeji krásné vánoční svátky…

Příprava na Mikulášské trhy.

Během měsíce listopadu jsme v družině převážně tvořili výrobky na Mikulášské trhy, které proběhnou 3.12.2022 v centru Vráž. Žáci základní školy Černošice a školní družiny prodávají své výrobky na akci ,,děti dětem“ a výtěžek bude použit pro děti z dětského domova a děti z pěstounských rodin. V devátém oddělení jsme vyráběly figurky andělů a čertů. Některé jsou na špejli a budou sloužit jako zapichovací dekorace například do květináčů. Menší figurky jsou na zavěšení, třeba na stromeček. Vyrábění bylo velmi zábavné, využily jsme spoustu zbytkového materiálu, látky, krajky, drátky, vlny, korálky. Děti překvapovaly sami sebe i mě svou kreativitou. Z výsledků…

Slůňata v měsíci říjnu

Jako každý rok v měsíci říjnu se koná Veselá podzimní olympiáda, které se děti ze všech oddělení dobrovolně účastní. Olympiáda se odehrává venku na hřišti u školy a soutěží se ve čtyřech disciplínách. Skákání v pytli – soutěží se na čas, skoky do určeného místa a zpět. Míček na lžíci – slalom míčku na lžíci, tak aby nespadl. Labyrint – kulička v labyrintu musí najít správný východ. Přenášení kostkového cukru čínskými hůlkami – kolik kostek dokážeš přenést do jedné minuty. Všichni soutěžící dostanou malou odměnu. Kromě podzimní olympiády se věnujeme podzimnímu tvoření. Z podzimního listí tvoříme strašidýlka, víly, panenky, panáčky….

Činnost družiny v září

V začátku školního roku se seznamujeme s novou třídou družiny a její činností. Protože tato třída je pro děti nová, učí se pravidla pro ně nových deskových her. Zároveň se děti mezi sebou seznamují, neboť družina je složena ze dvou ročníků. Děvčata se rády věnují ručním pracím, vyrábění z bavlnek, vlny, barevného papíru a drátků. Pleteme náramky z bavlnek, motáme bambule z vlny a tvoříme z barevného papíru třeba zvířátka, létací balón nebo vlaštovky. Chlapci se raději věnují kolektivním hrám. Děti jsou v družině spokojené a sami se aktivně podílejí na vymýšlení nových společenských her.

Vítám vaše děti v oddělení Slůňat.

V novém školním roce bych se vám chtěla představit. Jmenuji se Dagmar Knetlová a letos ve školní družině budu mít na starosti vaše děti. Do oddělení slůňat bude chodit celá třída 3.D. tři žáci ze 4.B. a jedna žákyně ze 4.D. Setkávat se budeme v budově D v učebně D11. Těším se na vaše děti a na spolupráci s vámi.