9. Slůňata

Vychovatel:

Knetlová Dagmar

 tel: 702 298 682
 dknetlova@zscernos.cz

učitel

Aktuálně ze třídy

Měsíc duben v oddělení slůňat.

Od měsíce března chodí jednotlivá družinová oddělení do školní knihovny a paní knihovnice Petra Mierzwová má pro děti vždy připravený program s dětskou knihou a čte dětem zajímavé příběhy. Tentokrát to byla kniha „Neboj, neboj“. V oddělení jsme si na velikonoce barvili a zdobili vajíčka, tvarovali krásné věci z modelíny a pletli jsem si indiánské copánky do vlasů, protože už nebudeme muset nosit čepice, HURÁ.

Naše družina v měsíci březnu.

Tak jako každý rok jsme v měsíci březnu vyráběli dárečky pro budoucí prvňáčky k zápisu. Vybrali jsme stojánek na tužky v podobě „mimoňů“. Na přiložené fotografii uvidíte jak se nám dárečky podařily. Kromě „mimoňů“ jsme se učili háčkovat a šít. Ušili jsme pytlíčky, které jsme následně ozdobili knoflíčky. Kluci si velmi oblíbili karetní hru „Bang“. Každý den hrají minimálně jednu partičku.    

Únor v družině slůňat.

Celý únor hrajeme společenské hry. Například Deskovou hru ,,Farmář, Jumanji, Duch v koupelně“, velkým hitem tohoto měsíce je karetní hra ,,Bang“ Najdeme si čas i na vyrábění, pleteme barevné náramky z gumiček, vyrábíme klasické růže z papíru a některá děvčata se učí háčkovat.

Co dělala slůňata v lednu?

V měsíci lednu jsme malovali zimní obrázky, velmi oblíbenou technikou. Čtvrtka se natře inkoustem a do inkoustu kreslíme zmizíkem. Ruličky od toaletního papíru nám posloužily k výrobě modelů ovoce a zeleniny. Po vánocích školní družina dostala nové lego “ Friends“ pro děvčata. Lego děti nikdy nezklame! Tento měsíc k nám přijel kouzelník Reno. Kouzelnické představení nikdy neomrzí děti ani dospělé. Předvedl nám několik triků a nechybělo ani kouzlo s živým králíčkem. Na závěr představení naučil děti malé kouzlo. Snad si ho dlouho zapamatují.

Družinová klouzačka a vánoční tvoření.

Konečně nám trochu nasněžilo, tak jsme vzali klouzací lopaty a mohli využít kopečku před školou na klouzání. Děti si to náramně užily. Snad to nebyla poslední sněhová nadílka a do konce zimy se ještě projedeme. V tomto pro děti nejkrásnějším období jsme ve školní družině vyráběli vánoční dárky v podobě záložek do knihy, doufám, že mnohým z vás udělaly radost. Velkým vánočním tématem byla výroba adventních kalendářů. Tvořili jsme ozdobený strom s krabičkou na dáreček, kterou si děti sami vyrobily. Poslední den před prázdninami měli v krabičce překvapení v podobě pamlsků. Všem dětem a jejich rodinám přeji krásné vánoční svátky…

Příprava na Mikulášské trhy.

Během měsíce listopadu jsme v družině převážně tvořili výrobky na Mikulášské trhy, které proběhnou 3.12.2022 v centru Vráž. Žáci základní školy Černošice a školní družiny prodávají své výrobky na akci ,,děti dětem“ a výtěžek bude použit pro děti z dětského domova a děti z pěstounských rodin. V devátém oddělení jsme vyráběly figurky andělů a čertů. Některé jsou na špejli a budou sloužit jako zapichovací dekorace například do květináčů. Menší figurky jsou na zavěšení, třeba na stromeček. Vyrábění bylo velmi zábavné, využily jsme spoustu zbytkového materiálu, látky, krajky, drátky, vlny, korálky. Děti překvapovaly sami sebe i mě svou kreativitou. Z výsledků…

Slůňata v měsíci říjnu

Jako každý rok v měsíci říjnu se koná Veselá podzimní olympiáda, které se děti ze všech oddělení dobrovolně účastní. Olympiáda se odehrává venku na hřišti u školy a soutěží se ve čtyřech disciplínách. Skákání v pytli – soutěží se na čas, skoky do určeného místa a zpět. Míček na lžíci – slalom míčku na lžíci, tak aby nespadl. Labyrint – kulička v labyrintu musí najít správný východ. Přenášení kostkového cukru čínskými hůlkami – kolik kostek dokážeš přenést do jedné minuty. Všichni soutěžící dostanou malou odměnu. Kromě podzimní olympiády se věnujeme podzimnímu tvoření. Z podzimního listí tvoříme strašidýlka, víly, panenky, panáčky….