Družina-2022

Aktuálně ze třídy

Krásné prázdniny

Všem rodičům a dětem přeji pohodové léto a krásné prázdniny. Děkuji moc za vaši ochotu při spolupráci. Budu se na vás těšit v září. Radka Kozumplíková.

Žabičky v červnu

Tento měsíc byl jednoznačně největším zážitkem výlet do Mirakula. Počasí nám přálo, nebylo ani vedro, ani nepršelo, měli jsme spoustu času na podzemí, kůzlátka, houpačky, stezky ve stromech, obří trampolíny a velikánské kolotoče a nakonec jsme se krásně občerstvili ve vodním světě.

Žabičky v květnu

V květnu už bylo krásně, chodili jsme do lesíka sledovat, co dělají broučci a budovali jsme jim hmyzí domečky. V knihovně jsme se dívali do encyklopedie zvířat, zjistili jsme, že existuje neuvěřitelné množství žab všech možných velikostí, barev a tvarů! Některé jsme i kreslili.

Návštěva dobrovolných hasičů

Minulý týden ve středu nás navštívili dobrovolní hasiči z Mokropes. Bylo to krásné a příjemné osvěžení po úmorných vedrech. Některé děti si i vyzkoušely, jak je těžké hadici se stříkačkou udržet. Moc vám děkujeme za návštěvu, bylo to super!

Výlet do Mirakula

V polovině června jsme jeli s družinou na výlet do Milovic, kde se nachází zábavně-naučný park Mirakulum. Cesta byla příjemná bez žádného zdržování. Po příjezdu jsme se občerstvili svačinkou z domova. První zastávka byla u Tajemného bludiště, pak jsme si zaskákali na velké trampolíně. Pokračovali jsme na hrad Mirakulum, který jsme prozkoumali i s jeho podzemím. Podívali jsme se za zvířátky na farmu, prošli jsme naučnou stezkou a vyzkoušeli jsme lanové prolézačky v Lesním městě. Nakonec jsme se osvěžili ve Vodním světě. Odjížděli jsme plni dojmů a zážitků.

Výlet na závěr školního roku

Tentokrát jsme se na závěr školního roku vypravili na východ Čech, konkrétně do Chlumce nad Cidlinou ,kde se nachází zábavní park jménem FAJNPARK. Po delší cestě jsme dorazili do cíle .Počasí nám velmi přálo ,obešlo se bez deště. Projeli jsme se nejdříve vláčkem ,abychom zjistili co se ve Fajnparku všechno nachází. Také jsme dostali i mapku parku .Park se skládá z několika částí ,horní část je spíš hrací, spodní relaxační a odpočinková. Viděli jsme zvířátka, zaskákali si na trampolínách ,prošli se po Dinoparku a děti se mohly na závěr po opravdu horkém dni vykoupat .A myslím ,že to ocenily ze…

Hasiči pro děti ve školní družině

Ve středu 21.6. přijeli na hřiště u školy hasiči z SDH Mokropsy, aby osvěžili děti ze školní družiny. Probíhalo kropení s praktickou ukázkou jednotlivých kropících režimů (od jemné mlhy po silný proud), při kterých si děti vyzkoušely, jaké to je hasit. Děti se osvěžily a dostatečně vydováděly. Počasí bylo skvělé a děti velice spokojené. Jménem celé školní družiny bych ráda poděkovala dobrovolným hasičům z Mokropes, kteří si vyhradili čas a přijeli děti pobavit. IMG_0144 (1)