Družina-2022

Největší lednovou událostí bylo jednoznačně vystoupení kouzelníka. Byl brilantní, kombinoval hbitost, znalost psychologických zákonitostí vnímání a vtip. Z našeho oddělení si vybral Sebastiana a předvedl s ním vpravdě komediální číslo. Nakonec kouzlila i paní vychovatelka. Děti se bavily královsky, což muselo být slyšet nejméně na nádraží.

KULIČKIÁDA 2023

V týdnu od 23.1. – do 27.1.2023 probíhala ve ŠD Kuličkiáda. Každý den byla jiná disciplína, která se hned vyhodnotila. Pondělí – hod pěti kuličkami na terč s čísly ( najednou i jednotlivě ) Úterý – na kolik cvrnků do důlku jednu kuličku? ( pravou i levou rukou ) Středa – cvrnkání pěti kuliček do obodovaných otvorů v krabici ( pravou i levou rukou ) Čtvrtek – cvrnkání do umělého důlku a do terče Pátek – cvrnkání a hod ve dvojicích V celkovém hodnocení jsem zdůraznila účast v disciplínách a pořadí. Byl to parádní týden i já jsem si zasoutěžila….

Co dělala slůňata v lednu?

V měsíci lednu jsme malovali zimní obrázky, velmi oblíbenou technikou. Čtvrtka se natře inkoustem a do inkoustu kreslíme zmizíkem. Ruličky od toaletního papíru nám posloužily k výrobě modelů ovoce a zeleniny. Po vánocích školní družina dostala nové lego “ Friends“ pro děvčata. Lego děti nikdy nezklame! Tento měsíc k nám přijel kouzelník Reno. Kouzelnické představení nikdy neomrzí děti ani dospělé. Předvedl nám několik triků a nechybělo ani kouzlo s živým králíčkem. Na závěr představení naučil děti malé kouzlo. Snad si ho dlouho zapamatují.

Oslava vysvědčení

V naší družině jsme moc pěkně oslavili vysvědčení .Měli jsme úžasné občerstvení, které si děti přinesly z domova. Dokonce nám jedna z maminek upekla skvělý dort. Zahráli jsme si i nějakou hru a pěkně si i zatancovali. .

Co je nového v přípravné třídě

Hned na začátku ledna jsme si povídali o třech králích a vyrobili jsme si královské koruny.   Takto si představujeme paní Zimu.   Hrajeme si s legem, posloucháme pohádky. Líbila se nám O Budulínkovi, a tak jsme si vyrobili lišku.   Toto je perníček z perníkové chaloupky.   Sláva je tu sníh! Zasněžené domečky, mrazík a venku stavíme sněhuláka.