11. Komenda

Vychovatel:

Kozumplíková Radka

 tel: 724 858 879
 rkozumplikova@zscernos.cz

učitel

Aktuálně ze třídy

Květen ve znamení svátku maminek

V měsíci květnu jsme se soustředili na naše maminky a něco hezkého jsme pro ně vyrobili. Použili jsme k tomu vařečku , kterou si děti nazdobily podle svého uvážení. Také jsme provlékali srdíčko stužkou na zavěšení a nakonec si některé děti navlékly náramek z písmenek .Došlo i na přáníčka .Pokud nám počasí dovolí ,využíváme hřiště a v pátek chodíme na vycházky do okolí školy.

Družina hledá talent duben

V naší družině se uskutečnila soutěž o nejlepší talenty. Byla to velmi vydařená akce, počasí tedy moc nepřálo ,tak jsme byli v tělocvičně. Začali jsme hned po obědě ,jelikož jsme v soutěži měli skoro 20 vystoupení od tance přes karate a judo až po hru na hudební nástroje jako jsou klávesy a flétna .Děti celý měsíc pilně trénovaly ,jak ve škole ,tak v každé volné chvíli ,scházely se i vždy u někoho doma. Celou akci uváděly holky ze třetí třídy. Porota složená z nás dospělých bodovala od jedné do pěti bodů .Do užšího finále postoupilo celkem pět čísel .Hodnocení jsme…

Jarní trhy na Vráži

Naše družina se zúčastnila Jarních trhů na Vráži .Pořádala pro děti dílničky s krásnými velikonočními nápady na výrobky.Během dílniček proběhlo i divadlo .S mými kolegyněmi jsme si akci velmi užily . Těšíme se již na příští rok.

Měsíc březen v naší družině

Měsíc březen je takovým předzvěstím jara ,na zahrádkách to začíná kvést ,příroda se začíná probouzet. Rostliny nás opět překvapují svou krásou ,hlavně barevností květu. Pro jaro typické sněženky jsou téměř všude, dále petrklíče ,fialky ,bledulky a další kytičky .Také v naší družině jsme se rozhodli trošku přivítat jaro novou výzdobou na chodbě školy. Chodíme na vycházky do přírody ,do lesa i k řece nebo na dětské hřiště. Také jsme vyráběli něco pro nové prvňáčky k zápisu .Připravili jsme nějaké vyrábění na velikonoční dílničky konané 25.3 .na Vráži. Chystáme se již tradičně na Velikonoce ,máme plno nápadů na nové výrobky.  …

Bojovka-zábavná hra v naší družině

Dnes jsme si v družině  s dětmi trochu zahráli .Děti ze 3.třídy připravily pro prvňáčky hru. Vše si sami naplánovaly a také zorganizovaly .Dokonce se na to i náležitě připravily.Rekvizity si přinesly z domova ,zbytek jsme doladili ve škole. Děti z 1.třídy plnily jednotlivé úkoly za odměnky a také hledaly kouzelné klíče. Hra probíhala po celé škole ,kde byla jednotlivá stanoviště .Na závěr jsme si udělali celkové vyhodnocení ,kdo nasbíral nejvíce bodů za jednotlivé soutěže. Bylo to velmi zábavné a chystáme další neméně zajímavou hru.