Trochu skutečnosti a trochu pohádky = pověst

Kdo by neznal nějakou pověst. Určitě každý. My se pověstem věnujeme ve vlastivědě, českém jazyce i výtvarné výchově. Pověsti jsme si četli, poslouchali je, dramatizovali, řešili jsme kvízy i ilustrovali jsme je.

Dnes jsme se vydali do Bukové u Příbrami své znalosti uplatnit při programu o starých českých pověstech. Programem nás provázel Praotec Čech. Chvílemi to vypadalo, že díky tomu, co si děti zapamatovaly s našich předcházejících aktivit, provázejí Praotce pověstmi ony.

Efektivně se zapojovaly a dokázaly, že tahle oblast jim není cizí. Mnozí  mají tyto dávné příběhy opravdu v malíčku. To nám udělalo velkou radost. Děti od Praotce dostaly velkou pochvalu a ti nejšikovnější i drobný dáreček.

V dílničce jsme si vyrobili českého lva, symbol naší státnosti. Připomněli jsme si nadcházející velká výročí našeho státu.

Zastavili jsme se u pomníčku statečného koně Šemíka v Neumětelích.

Dnešní výprava byla příjemnou pomyslnou tečkou za českými pověstmi, ke kterým se budeme jistě rádi vracet.

 

POVĚSTI V KNÍŽKÁCH

 

KOSMOVA KRONIKA VERZE V ČEŠTINĚ

 

DRAMATIZACE VYBRANÝCH POVĚSTÍ

 

BUKOVÁ U PŘÍBRAMI

 

PŘÍJEMNÁ PODZIMNÍ ATMOSFÉRA PANOVALA I VENKU

 

ČESKÉHO LVA SI KAŽDÝ ODVEZL S SEBOU

 

VYRÁBĚNÍ V DÍLNIČCE

 

V NEUMĚTELÍCH

26.10.2018