Výlet do Zooparku Karlštejn

Mezinárodní den dětí jsme oslavili už o jeden den dřív, ve středu 31.5. Vydali jsme se vlakem na výlet do Zooparku Karlštejn. Abychom si i trochu zasportovali, vystoupili jsme už na zastávce Zadní Třebáň a asi pětikilometrovou cestu na Karlštejn jsme šli pěšky. Sice nás na začátku čekal docela prudký kopec, ale hravě jsme ho zvládli a pak už se nám otevřel nádherný výhled na jeden z našich nejkrásnějších hradů. Svačinku jsme si vychutnali na krásné louce plné lučního kvítí. Cesta dolů do Karlštejna už pak pro nás byla hračka. V zooparku na nás čekala domácí i cizokrajná zvířata. Viděli jsme kozy, krávy, opice, lamy, velbloudy, zebry, klokany, ale mohli jsme i pozorovat krásné šelmy – lvy a tygry. Někteří z nás koupili pro zvířata, u kterých to bylo povoleno, krmení, a mohli si tak užít legraci při pozorování toho, jak si zvířátka vše vychutnávají. Nakonec jsme se i vyřádili na skákacím hradu a klouzačce a posilněni zmrzlinou z místního stánku jsme vyrazili na zpáteční cestu vlakem.

 

 

 

01.06.2023