Vymýšlíme si příběhy

CANARDSKÉ KACHNY

 

V galaxii Anova, vzdálené 3000 světelných let od planety Země se nachází planeta Canard, obývaná chytrými kachnami. Kachny tam žijí podobně jako lidé na Zemi. Nemají auta nebo domácí mazlíčky jako my, ale mají věci jako vesmírné řeky.

Kachny na Canardu a na naší Zemi se liší tím, že Canardské kachny měří 100 – 130 centimetrů a váží 23 kilogramů. Naše kachny nejsou moc barevné oproti Canardským. Canárdské kachny jsou hnědé, bílé, žluté, černé, oranžová a občas. Tyto kachny jsou také jinak postavené a má se jim správně říkat ,,Tinapay´´. Oblíbené jídlo Canardských kachen je vesmírný chleba s trochou soli. Canardské kachny milují módu, takže kdybychom nějaké uviděli, tak by určitě byly oblečené jako na módní přehlídku., i kdyby byly právě doma.

Na jejich planetě se platí místo penězi perlami. Jedna perla se rovná 100 našich korun a deset chlebů je ˇ2 a půl perly. Nejbohatší kačer, jménem Billy má jeden bilión perel. Canardská káčata chodí také do školy, stejně jako my. Canardské kachny se dožijí od 30 do 50 let. A od 10 let jsou již dospělé. Většina Canardsých kachen má 3 – 6. káčátek. Když se káčátko narodí, tak proti tomu pozemskému bývá menší a tlustší. Malé Canardské kachny bývají chytřejší než ty větší. Takže nejvíce jejich vynálezů je od malých. Velké zase bývají lepší v létání a ve sportu. Bohužel ale bývají hodně závistivé a žárlivé. Některé kachny neumí létat a kvůli tomu, jak hodně žárlí na ostatní, jejich zobák zezelená. A to je všechno, co se ví o Tinapay ze země Canard.

Kačka

15.09.2022