2. den ŠVP (Penzion Arnika Jestřabí v Krkonoších)

V noci z pondělí na úterý proběhla “kanadská noc”. Ten, kdo šel první ráno na záchod, sáhl na kliku, na které byla nalíčená past v podobě zubní pasty. Pastu také mohl každý z nich najít na své noze nebo na ruce. Navíc po chvíli zjistili, že jejich boty jsou úplně po celé chalupě a spustilo se velké hledání. Všichni se těmto vtípkům smáli a vesele pobíhali.

Dále hned ráno na svých pokojích našli indicie, podle kterých měli sestavit název Evropského státu, určit jeho hlavní město a sousedy.

Když jsme snídali, přihnala se menší bouřka. Ale jakmile se roztrhaly mraky a přehnal se déšť, vyrazili jsme na výpravu krásnou krkonošskou krajinou. Zkoumali jsme vodní biotop v tekoucí a stojící vodě. Řekli jsme si rozdíl mezi turem domácím, který běžně potkáváme u nás, a skotským náhorním skotem. Dále jsme si řekli, jaký rozdíl mezi mastnou a mléčnou produkcí (proč a kdy co chováme). Vyzdvihli jsme pozitivní dopady biologické farmaření.

Během této procházky jsme celkově ušli 6 km. 

K obědu jsme měli knedlo, vepřo, zelo a všichni se po něm mohli utlouct.

Odpoledne jsme všechny žáky rozdělily do 4 skupin, ve kterých hráli nejrůznější hry s instruktory. Kdo měl zájem, mohl také fandit při hokeji Česko-Kanada. 

Po večeři (rybí prsty s kaší), jsme si rozdělali oheň, zpívali jsme písničky a povídali si.

 

23.05.2023