Adaptační kurz 9.D

Ve dnech 3. – 5. září 2021 se žáci třídy 9.D vydali na adaptační kurz. V propůjčené budově bývalé fary v Michalových Horách bylo cílem zlepšit vzájemné vztahy ve třídě. Na programu byly zábavné hry, kde všichni museli spolupracovat, testy jejichž cílem bylo lepší poznání spolužáků i učitele a další zábava. Vrcholem spolupráce pak bylo vaření pro kolektiv, týmy soutěžily o nejlepší jídlo. Zvítězily palačinky před haluškami, ale všechna jídla byla chutná a mnozí objevili  v sobě možná nečekaný kuchařský talent. Program byl doplněn o procházky po okolí, navštívili jsme minerální pramen Čiperka nebo se prošli po hornické naučné stezce. Poslední den v Plané  zájem všech vzbudilo muzeum hornictví s prohlídkou štoly Jáchyma Šlika a skvělým průvodcem, bývalým horníkem. Čas strávený na kurzu utekl nečekaně rychle, k dobré náladě přispělo i pěkné počasí a posezení u ohně s kytarou.

Luděk Svoboda

08.09.2021