Čechova stodola – Buková u Příbramě

Středu 31.leden, tj. den, kdy se „láme“ pololetí a čeká nás vysvědčení, jsme si zpestřili výletem do Bukové u Příbramě do Čechovy stodoly na masopust. Po příjezdu na místo nás čekala vyzdobená stodola. Po krátké svačince jsme se rozdělili na dvě skupiny.

 

 

Jedna skupina si šla „prožít“ masopust s řezníkem Krkovičkou, druhá parta vyráběla masopustní masky. Zde nám na závěr poutavého vyprávění o průběhu masopustu rozdal pan Krkovička vysvědčení s legračními průpovídkami.

Nakonec jsme si všichni svorně opekli na ohni pravý staročeský trdelník sypaný skořicí. Někomu z nás se sice trochu připekl, ale i tak chutnal výtečně. Obrovská zahrada lákala k proběhnutí, které jsme uvítali. Po prima stráveném odpoledni jsme se rozloučili se všemi, kteří se o nás postarali a nasedli do autobusu. Pan řidič nás bezpečně dovezl zpět ke škole a paní Sladká (průvodkyně) se s námi „sladce“ rozloučila formou něčeho dobrého.

Celý výlet proběhl hladce a opět ve sluníčkové režii s dobrou náladou dětí i dospělých. Děti byly velmi chváleny za vzorné chování.

01.02.2018