Interaktivní mobilní muzeum TRILOPARK

V pátek 22. 4. byl Den Země a my jsme ho ve škole oslavili opravdu jedinečným způsobem. Lektoři Triloparku si pro nás připravili čtyři stanoviště, na kterých jsme se mohli nejen zrakem, ale i hmatem vrátit do dávných dob a dozvědět se něco zajímavého o dinosaurech, trilobitech, mamutech ad.

Na prvním stanovišti jsme si vyzkoušeli práci archeologa, který odkrývá dravého dinosaura – nazývaného Deinonychus. Dále jsme vytvářeli ze sádry odlitky tvorů z pravěkých moří – trilobitů, ježovek, hlavonožců i žraločích zubů. Na dalším stanovišti jsme se seznámili se zajímavými zkamenělinami a s exponáty z dob před miliony let. Viděli jsme mamutí srst i stoličku, zub mosasaura z Čech, amonity, trilobity, orthocery, zuby fosilních žraloků…a nejen to! Vše jsme si mohli i vzít do ruky a důkladně prozkoumat. Na posledním stanovišti jsme zakusili na vlastní kůži dřinu s vibrační bruskou a zdlouhavé „dobývání“ zkameněliny z matečné horniny. Také jsme hledali články lilijic, které jsme si spolu s odlitkem ze sádry mohli vzít jako suvenýr. Děkujeme lektorům Triloparku a naší paní učitelce Václavkové za přípravu a organizaci.

 

Petra Bayerová

 

                

         

       

        

26.04.2022