M19 – Konečně spolu

Po vice než dvou měsících jsme se dnes sešli ve škole. Sice jen část žáků ze třídy, ale alespoň někteří se ze sítě dostali do reálného školního světa, i když v poněkud upravené podobě, než jsme byli zvyklí.  Myslím, že náročnou, nezvyklou situaci jsme zvládli se ctí. Dnes jsme společně vymýšleli, co pozitivního nám škola „v síti“ přinesla. A nebylo toho zrovna málo. Dokázali jsme se vypořádat s nečekanou situací a přizpůsobit se. Mnozí se osamostatnili, osobnostně „vyrostli“. Zdokonalili jsme se v práci s pc technologiemi, trénovali práci s materiály v papírové i elektronické podobě, uvědomili si potřebnost hospodařit s časem a sebeorganizovat se. Projevily se vlastnosti jako důslednost, pečlivost, pracovitost, cílevědomost. Opakovaně se ozývalo, že se do školy těšili a to nejen na živé spolužáky, ale i na naše společné učení. V neposlední řadě nám došlo, jak moc máme školu a vše, co s ní souvisí rádi.

Část žáků bude i nadále pracovat převážně dálkově.

Držím všem palce.

 

PS: Jsem moc ráda, že vás mám zas „živé“ kolem sebe a těším se na společnou práci.

 

Martina Václavková, třídní učitelka 5.E a M19

 

 

 

 

 

25.05.2020