Matěj Hošek navrhl sedačky do autobusů PID

„NEOBYČEJNÁ SEDADLA PRO DOBROU VĚC“ s tímto mottem na bocích vyrážejí autobusy do ulic. Dopravce ČSAD Střední Čechy, a.s. minulý týden předal první velký počet autobusů do provozu. V těchto autobusech se posadíte na sedačky, které navrhl čtrnáctiletý Matěj Hošek tvořící pod značkou MAAPPI. Ještě jednou moc děkujeme Pražské integrované dopravě za tuto příležitost dokázat, že i lidé (a dokonce už děti) s autismem mohou být pro společnost „užiteční“ a mají co předat ze svého jiného pohledu na svět.

Všem přejeme, ať je cesta v hromadné dopravě pro vás díky Matějovým kresbám trošku více zábavnější a abyste chvíli jeli po mapě, jako to dělá Matěj.

V nejbližších dnech budou autobusy postupně nasazovány do pravidelného provozu s cestujícími, a to jak z mělnické, tak brandýské provozovny, takže se na ně mohou těšit cestující příměstských linek jak v oblasti Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi, tak i Neratovic, Mělníka, či Kralup nad Vltavou. Doufáme, že se těchto autobusů brzy dočkáme i v Černošicích.

zdroj: facebook MAAPPI

https://www.facebook.com/maappiofficial/

02.04.2019