Mikulášské trhy se školní družinou

Čas okolo nás pádí neuvěřitelnou rychlostí a ačkoli se zdá, že vánoční svátky jsou ještě relativně vzdálené, advent nám pomalu klepe na dveře. S ním se blíží i tradiční Mikulášský trh na Vráži v Černošicích, který se bude konat v sobotu 7. prosince. Děti se již na Vánoce a především na Štědrý den netrpělivě těší. Mnohé dokonce už napsaly Ježíškovi dopis se svými tužbami a přáními.

My se v družině opět v letošních roce chceme pokusit charitativně podpořit děti z dětského domova v Letech, chceme pomoci splnit přání i dětem, které nemají možnost trávit svátky v kruhu rodiny.
V jednotlivých odděleních jsme začali proto vyrábět s dětmi vánoční ozdoby a dekorace. Například různé andělíčky, stromečky, ozdoby ze šišek i ze skořápek ořechů. Výtěžek z jejich prodeje bude věnován dětskému domovu a částečně také na dovybavení školní družiny.
Děti se do vyrábění pustily s radostí a s dobrým pocitem, že i ony mohou někomu pomoci. Doufáme, že naši akci podpoříte a těšíme se rovněž na setkání s Vámi přímo na Adventních trzích.

Olga Brožová
Vychovatelka ŠD

 

24.11.2019