Na úsvitu českých dějin

Březen jsme zahájili výpravou na Žižkov do Armádního muzea.

Tam nás čekal program nazvaný Na úsvitu českých dějin, který nám představila příjemná slečna průvodkyně. Napřed nás seznámila s muzeem a prací kurátorů a potom jsme si vyzkoušeli jeskynní malbu – potmě!

Pak jsme se náhodně rozdělili do skupin a vydali se do expozice, kde jsme si mohli prohlédnout mnoho exponátů, přečíst si o důležitých historických momentech, a dokonce si osahat repliky mečů, helem i brnění. Každá skupinka zpracovávala jinou část expozice a na závěr jsme se o své poznatky navzájem podělili. Slečna průvodkyně nám ještě ukázala meč kata Mydláře a také nám vysvětlila a ukázala, jak se měnily palné zbraně v průběhu staletí. Byli jsme z toho celí vykulení 🙂

Prohlídka utekla jako voda a už jsme se chystali zpátky domů. Ale protože bylo slunečno a příjemně teplo, vyšlápli jsme na vrch Vítkov, kde jsme posvačili a pokochali se výhledem. Rychle jsme pak seběhli na nádraží a vyrazili zpět ke škole.

V muzeu se nám moc líbilo a doufáme, že se tam ještě vypravíme, protože je plné naší historie!

   

 

13.03.2023