Příběhy našich sousedů 2022/2023

Letos se naše škola již počtvrté účastní projektu společnosti Post Bellum Příběhy našich sousedů, který jistě není třeba blíže představovat. Badateli zkoumajícími historii života naší pamětnice se letos stali žáci 8.A Karolína Hokrová, Anežka Prokopová, Amélie Slezáková, Klára Vychodilová a Tomáš Paulus. Do svého domova nás pozvala černošická občanka a dlouholetá náčelnice Sokola paní Hana Fořtová. Řeč byla nejen o cvičení, ale i o životě v Černošicích, dětství i studiu. Z rozhovoru vznikla (dle mého názoru) skvělá a profesionální rozhlasová reportáž sestavená a natočená našimi badateli, kterou si můžete poslechnout zde: https://www.pribehynasichsousedu.cz/berounsko/berounsko-2022-2023/fortova-hana/. Na tomto odkazu naleznete i další materiály, které žáci k projektu vytvořili.

Závěrečná prezentace proběhla 12. června 2023 v Městském kině Beroun. Ačkoliv nebyla soutěžní, náš tým se v těžké konkurenci další základní školy a dvou středních škol rozhodně neztratil!

 

Mgr. Michaela Šlesingerová, koordinátorka projektu