STANICE PŘÍRODOVĚDCŮ

V březnu jsme podnikli dobrodružnou cestu vlakem a tramvají do stanice přírodovědců v Praze.

Během komentované prohlídky si děti utřídí své znalosti o druzích domácích zvířat, naučí se pojmenovat vybrané zástupce a jejich mláďata, zamyslí se nad jejich užitkem pro člověka. U konkrétních příkladů se děti dozví o základní péči a krmení.

V krásném prostředí jsme viděli, kde žijí domácí zvířata a co nám dávají (hra s jejich produkty), jak se jmenují mláďata, poznávání zvuků zvířat, jak se o ně staráme, zvířecí hádanky (komu patří ocásek). Součástí programu byla prohlídka areálu zaměřená na ukázky živých zvířat (venkovní výběhy – poníci, koza, lama, prase; klubovna s drobnými savci, tropické terárium).

Výlet se podařil, počasí nám přálo a zvířátka jsme si perfektně užili. 🙂

Mgr. Hana Bílová