3. Sovičky

Pozor! Toto je archivní stránka 3. Sovičky ze školního roku 2021 - 2022.
Vychovatel:

Picmausová Dana

učitel

Aktuálně ze třídy

Hasiči s dětmi ze školní družiny

Dnešní pondělí nás navštívili zástupci Sboru dobrovolných hasičů Černošice-Mokropsy, aby nám předvedli svoji techniku spojenou s kropením pro děti ze školní družiny. Přijela jedna velká cisterna s malým doprovodným vozidlem. Kdo měl zájem prohlédnout si techniku ve vozidle, pro toho byla velká cisterna kompletně odhalená. Většina dětí se ale těšila na kropení. Děti natěšeně poskakovaly před vozidlem, některé pomáhaly hasičům rozvinout velkou hadici a rozdělit ji na dvě menší stříkačky. Děti tak měly možnost vyzkoušet si jednotlivé režimy stříkání, od husté mlhy, přes rozstřik několika menších proudů, až po plný prudký proud. Ostatní děti v proudech vody dováděly, proskakovaly, podlézaly…

Výlet do Parku Mirakulum s družinou

Ve středu 15.6. jsme jeli s družinou na výlet do zábavního Parku Mirakulum. Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete ve středočeských Milovicích. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 12 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních. Všechny atrakce jsme neprošli, ale byli jsme v Hradu Mirakulum, Vodním světě, Lesním městě a na Farmě, kde jsme měli možnost být mezi zvířátky. Výlet se nám moc líbil.

Kdo si hraje, nezlobí

Kdo si hraje, nezlobí v přírodě a na hřišti. Využili jsme pěkného počasí a vyrazili jsme na školní hřiště, kde hrajeme různé hry, které jsme se naučili v zimním období v tělocvičně. Nejčastěji hrajeme různé honičky, štafetové hry a překážkové dráhy. Mezi nejoblíbenější patří mrkvičky, na nemocnici a chobotnice.

VELKÉ SAFARI & USMÍŘENÍ S AFRIKOU?

Po dvou letech k nám opět zavítala paní Kateřina Motani, aby se s námi podělila o své nevšední zážitky ze svých cest. Tentokrát na téma „VELKÉ SAFARI & USMÍŘENÍ S AFRIKOU?“. Navštívili jsme Namibii, Botswanu a Zimbabwe. Viděli jsme sloní koupel, gepardy, nosorožce, antilopy, zebry, hru s opicemi a lachtaní koupel. Děti si mohly i zasoutěžit a vyhrát zajímavé ceny. Na závěr se paní Motani ptaly na to, co je zajímá, a pak nastalo nakupování drobných dárečků. Všichni se těšíme na další setkání opět za rok, a jsme zvědavi, kam se podíváme příště.

Den matek

Druhou květnovou neděli mají svátek všechny maminky. Ani děti ze školní družiny na ty své nezapomněly a vytvořily dárečky, aby jim poděkovaly za jejich každodenní péči a starost. Děti ze Soviček se nemohly dočkat, kdy začnou vyrábět kytičky a přáníčka. Přejeme všechno nejlepší ke Dni maminek, máme Vás rádi.