5. Tygříci

Vychovatel:

Kocourková Drahomíra

 tel: 606 049 869

učitel

Aktuálně ze třídy

Výlet do Mirakula

Letos se školní družina rozhodla uspořádat pro děti celodenní výlet do Mirakula. Tento oblíbený park nás nikdy nezklamal. Děti byly z nápadu nadšené a moc se na něj těšily. Počasí nám přálo, proto si děti s sebou zabalily i plavky na závěrečné osvěžení ve vodním světě. Stihli jsme vyzkoušet spoustu atrakcí. Obrovské hradní prolézačky, přírodní bludiště, trampolíny, podzemní chodby a lesní park. Pohladili jsme si roztomilé kozičky, během odpočinku si děti nakoupily různé dobroty. Poslední atrakcí byl vodní svět s mnoha potůčky, tůňkami a vodními osvěžovači. Děti se dostatečně vydováděly, na autobus se nám vůbec nechtělo. Výlet se vydařil! Na…

Kroužek kreslení PMH – kresba černým uhlem

V dubnu jsme se pustili do nové výtvarné techniky. Kresba černým uhlem vypadá velice efektně, proto děti zaujala na první pohled. Děti bavilo, že obrázek je rychleji hotový než u kreslení tužkou. Prohlubovali jsme naše dosavadní znalosti a vyzkoušeli jsme různé předlohy obrázků. Kresby jsme fixovali lakem na vlasy, aby se nám nerozmazaly. Úklid po práci byl trochu náročnější, ale výsledky prací všech dětí stály za to.

Jaro u Tygříků

Měsíce duben a květen se nesl v duchu jarního tvoření. 2. dubna vychovatelky uspořádaly na jarních trzích na Vráži jarní a velikonoční dílny. Dobrovolným příspěvkem veřejnost přispěla na nákup školních potřeb pro ukrajinské žáky, které nyní navštěvují naši školu. Děkujeme. V družině Tygříků se vyráběly různé jarní dekorace, čarodějnice, pestrobarevné zmrzliny a koktejly. Nezapomněli jsme také na svátek našich maminek.  Vyrobili jsme jim krásnou papírovou květinu s přáníčkem. Děti tvoření velice bavilo, odnášely si domů papírové pestrobarevné kytice. 9. května navštívila školní družinu cestovatelka paní Motani, která dětem vyprávěla o putování Afrikou a africkém safari. Projekce byla doplněná o zajímavá videa, fotografie…

Nová technika – Inverzní kresba

V březnu a dubnu jsem s dětmi na kroužku kreslení vyzkoušela techniku nazvanou Inverzní kresba. Jedná se o kreslení bílým uhlem na černý podklad. Tato technika je velice efektní. Děti si postupně zvykaly přenášet na papír bílé kontury, učily se zachytit různou intenzitu světla a stínovat různými uhly. Výsledky byly úžasné. Ukázky prací naleznete v galerii.  

Velikonoční dílny na jarních trzích na Vráži

První dubnovou sobotu jsme s vychovatelkami uspořádaly velikonoční dílny na jarních trzích na Vráži. Přestože nám počasí nepřálo, přišlo si vytvořit velikonoční dekoraci spoustu dětí. Vyráběli jsme velikonoční zajíčky, věnečky, jarní květiny, kuřátka, sádrová vajíčka a mnoho dalšího. Celá akce byla uspořádána s cílem pomoci ukrajinským dětem. Dobrovolný příspěvek bude věnován na školní potřeby ukrajinským žákům, kteří nyní navštěvují naši školu. Všem, kteří přispěli, patří velké poděkování!

Březen nabitý mnoha akcemi

Březen utekl jako voda. Měli jsme hodně napilno. Výroba Morany zabrala celý měsíc, současně jsme vyráběli dárky k zápisu do 1.tříd, abychom potěšili malé předškoláky 🙂 Nezapomněli jsme navštívit školní knihovnu. Počasí bylo vcelku příjemné, proto jsme trávili hodně času venku. Hned 2. dubna nás čekají velikonoční dílny na jarních trzích na Vráži. Jste srdečně zváni! Dobrovolný příspěvek půjde na pomoc dětem z Ukrajiny, které nyní navštěvují naši školu.