5. Tygříci

Vychovatel:

Kocourková Drahomíra

 tel: 606 049 869

učitel

Aktuálně ze třídy

Kresba pastelkami

V prosinci jsme se na kroužku kreslení věnovali technice nazvané pastelky. Tato technika vyžaduje pečlivost a trpělivost, ale výsledek přináší velký úspěch. Děti se učily míchat barvičky a vrstvit jednotlivé odstíny. Předlohou nám byly zvířátka, což je nejoblíbenější téma. Učili jsme se kreslit srst, peří a mnoho dalšího. Kreslení nám zpříjemňovala vánoční nálada a písničky, které jsme při práci poslouchali. V lednu budeme pokračovat v započaté práci a postupně přejdeme na další techniku – akvarelové pastelky. V příloze se můžete podívat na práci dětí.  

Vánoční vyrábění

Během prosincových dnů jsme vyráběli různé vánoční dekorace, které si děti odnášely domů. Nechybělo tradiční tvoření adventního kalendáře. Letos jsme vyráběli adventní kalendář v podobě vánočního věnce. Děti s chutí stříhaly, lepily a zdobily! Vánoční přípravy vyvrcholily poslední školní den. Hráli jsme hry, soutěžili, tančili na vánoční písničky a jedli cukroví. A co nás čeká v lednu? Zimní tvoření, ve čtvrtek budeme občas chodit do tělocvičny hrát kolektivní hry, jednou měsíčně začneme navštěvovat školní knihovnu. Doufejme, že také napadne sníh a užijeme si zasněžených radovánek!

Poděkování

Vážení rodiče a přátelé školy, rády bychom jménem školní družiny poděkovaly všem, kteří přispěli koupí vánočních dětských dekorací na charitativní akci Děti dětem do DD Lety a pěstounských rodin. Naše měsíční přípravy na Mikulášské trhy byly opravdu smysluplné. Děkujeme všem dětem za velikou píli, všem rodičům za podporu. I v této nelehké době se trhy staly nádhernou možností se vánočně naladit, zapomenout na chvíli na starosti všedních dní. Rády bychom vám za školní družinu popřály krásné a pohodové Vánoce, zdraví a štěstí v této nelehké době. Vychovatelky ŠD

Kroužek kreslení pravou mozkovou hemisférou – nová technika PASTELKY

Během listopadu jsme opustili techniku kreslení tužkou, a děti se s nadšením vrhly do nového poznávání – kresba pastelkami. Seznámili jsme se s jejich použitím, naučili jsme se míchat jednotlivé barvy, vyzkoušeli jsme si příklepovou techniku. Děti se s chutí pustily do dalších obrázků. Bohužel nám nemoc přerušila další hodiny, ale nevadí, v prosinci vše doženeme. J

Výrobky na Mikulášské trhy na Vráži

Listopad jsme věnovali tvoření vánočních dekorací a výrobků na Mikulášské trhy, které se uskuteční 4. prosince v Černošicích na Vráži. Vyrobili jsme dřevěné hvězdičky, zdobili jsme andílky, děti bavilo vyrábět lapače snů, vymysleli jsme drobné ozdoby na stromeček. Práce děti velice bavila, vyráběly s nadšením, že si ozdobičky na trhu zakoupí, a pomůžou tak dobré věci. Celá akce se nese v charitativním duchu. Výnos z prodeje poputuje do Dětského domova Lety, tím pomůžeme vytvořit krásné Vánoce dětem, které se ocitly v nelehké životní situaci.