Třída 8.A

Pozor! Toto je archivní stránka 8.A ze školního roku 2022 - 2023.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Mgr. Šlesingerová Michaela

učitel

Aktuálně ze třídy

Zájezd do Anglie

Pětidenní zájezd do Londýna se uskutečnil opět po několikaleté covidové pauze. První celý den v Londýně byl věnován seznámení se s nejznámějšími místními památkami – nultý poledník, parlament, Big Ben, Westminsterské opatství, Buckinghamský palác (včetně střídání stráží), Leicester Square. Okolo poledne dostali žáci rozchod v centru Londýna na pěší zóně, který všichni ocenili a využili podle libosti. Dále se pokračovalo double-deckerem k Muzeu Madame Tussauds (muzeum voskových figurín). Ačkoliv již všichni pociťovali únavu po dlouhé cestě, muzeum je nadchlo. Závěr dne patřil cestě metrem do čtvrti Harrow, kde se již žáci setkali se svými ubytovateli.

Zájezd do Krakova

Ve dnech 27. – 29. dubna pořádá škola zájezd do Krakova, Osvětimi a Wieliczky, cena 2 880,-Kč pro žáky 8. a 9. tříd. Více v přiloženém letáku. Zájemci budou vybráni na základě předběžných přihlášek po 20. únoru.                                                                                                  Luděk Svoboda

To jsou Vánoce

Milí rodiče i žáci, vytvořili jsme pro vás jedinečnou sbírku kaligramů plných vánoční pohody, kterou jste si mohli zakoupit na Mikulášských trzích. Pokud se vám to nepodařilo, začtěte se alespoň do tohoto elektronického zpracování.

Exkurze do Brna

Osmáci v Brně 8.listopadu vyrazily všechny osmé třídy na exkurzi do Brna. Hlavním cílem byla památka UNESCO – vila Tugendhat. Některé třídy ještě zavítaly do Vida Centra, ta naše si raději prohlédla centrum města.   Brno bylo pro většinu z nás veliká novinka. Nikdy jsme zde nebyli, ale mile nás překvapilo. Veliké dobrodružství byla cesta šalinou, kde nám jedna místní paní opravila slovník. Po zdokumentování krásné vily Tugendhat, kterou si v budoucnu určitě chceme všichni pořídit, jsme se vrátili k velikému orloji, který, jak už víme, produkuje kuličky. Ty jsme ale bohužel neulovili. Škoda jen, že cesta tam trvá skoro tři hodiny. Kristýna Štěpánková…

Matematická olympiáda

I v letošním školním roce máte možnost zúčastnit se matematické olympiády. Zadání a podrobné informace naleznete v přílohách.