Třída 9.A

Pozor! Toto je archivní stránka 9.A ze školního roku 2021 - 2022.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok

Dvořáková Jarmila, Mgr.

učitel

Výlet do Techmanie

V pátek 20. 5. se třídy 9. A a 9. C vydaly na výlet do plzeňské Techmanie. Po klidné cestě velmi pohodlným vlakem jsme se vyhrnuli v Plzni na nádraží a došli k nedaleké historické budově plzeňské Škodovky, kde se interaktivní vědecké centrum nachází. Než jsme se rozkoukali, čekal nás program nazvaný Sféry země, kde jsme dostali ucelený výklad o naší planetě spojený s 3D promítáním. Překvapivě tento program ne všechny žáky zaujal a některé i trochu zmohl. Naštěstí brzy nastala chvíle pro vlastní objevování, prozkoumávání a zkoušení toho, jak funguje svět kolem nás. Čekalo nás obrovské množství různorodých interaktivních exponátů,…

ÚNIKOVKA

Ve čtvrtek 5. 5. 2022 jsme se po více než dvou letech vydali vyzkoušet svoji pohotovost, spolupráci a odvahu do Questerlandu. Opět měla akce velký úspěch. Žáci si vyzkoušeli jiné místnosti než minule a byli spokojeni i tentokrát. V místnostech byl slyšet veselý, i lehce bojácný křik, daly se zahlédnout oslavné tanečky, ale hlavně nadšení J. Nakonec všechny skupiny šťastně unikly a mohli jsme se vrátit zase zpátky do Černošic!

PRVNÍ POMOC

Ve čtvrtek 31. 3. 2022 absolvovali žáci dvouhodinovou přednášku o první pomoci se zkušeným záchranářem. Přednáška byla velmi přínosná, děti si zopakovaly a rozšířily znalosti nejen teoreticky, ale také prakticky – zkouška volání na záchranku, komunikace s operátorem, i praktický nácvik manipulace se zraněnou osobou a masáže srdce. Myslím, že akce byla nejen přínosná, ale i zábavná.

PŘEDVÁNOČNÍ NÁVŠTĚVA KINA

Předvánoční čas jsme si se třídou zpříjemnili návštěvou kina. Dne 21. 12. 2021 jsme se vydali pěšky do kina v Radotíně. Jednalo se o animovaný film Encanto. I když šlo o pohádku, dětem se líbil. Jediná připomínka byla, že se ve filmu moc zpívalo J. Cesta zpátky proběhla také pěšky, lepší než se učit poslední hodinu…. Já už jsem sotva šoupala nohama, ale ostatní byli stále plní sil. Další den jsme si ještě užili předvánoční besídku – dárečky, hry, dobroty …. A pak už hurá na vánoční prázdniny!