Výlet do Techmanie

V pátek 20. 5. se třídy 9. A a 9. C vydaly na výlet do plzeňské Techmanie.

Po klidné cestě velmi pohodlným vlakem jsme se vyhrnuli v Plzni na nádraží a došli k nedaleké historické budově plzeňské Škodovky, kde se interaktivní vědecké centrum nachází. Než jsme se rozkoukali, čekal nás program nazvaný Sféry země, kde jsme dostali ucelený výklad o naší planetě spojený s 3D promítáním. Překvapivě tento program ne všechny žáky zaujal a některé i trochu zmohl. Naštěstí brzy nastala chvíle pro vlastní objevování, prozkoumávání a zkoušení toho, jak funguje svět kolem nás. Čekalo nás obrovské množství různorodých interaktivních exponátů, vyzkoušet si všechny snad ani nebylo možné. Přesto jsme v centru strávili více než 2 hodiny a měli jsme co dělat, abychom se odtrhli a ještě před zpáteční cestou se stihli najíst. Pak už jsme se vyrazili na nádraží a na cestu zpět. Vlak byl tentokrát o něco plnější a cesta o poznání méně klidná. Přesto jsme se nakonec ve zdraví vrátili do Černošic a plni zážitků se rozešli domů vstříc víkendu a odpočinku.

 

   

26.05.2022