Třída 9.B

Pozor! Toto je archivní stránka 9.B ze školního roku 2020 - 2021.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Drhová Markéta, Mgr.

Aktuálně ze třídy

Zadání práce 21. – 25. 6.

Milí deváťáci,   vydržte horké dny, hledejte, gumujte, slepujte a i všemožně jinak dávejte do pořádku své učebnice, neb jejich výběr se přiblížil. Ve středu proběhne šerpování, ve čtvrtek sportovní den. M. D.  

Hra na básníky

Láska je jako večernice plující černou oblohou …. známá báseň Václava Hraběte zhudebněná Vladimírem Mišíkem. Deváťáci plnili úkol z pracovního sešitu Hravá literatura pro 9. ročník vydavatelství Taktik a domýšleli neexistující pátou sloku. A jak se s tím popasovali? Posuďte sami. Láska je jako kámen  pod modrou hladinou Náš život hoří jako plamen A mrtví milovat nemohou AHk   Láska je jako vzácná mast, která pomáhá i v utrpení, hojí bolavá srdce zas a zas, až do úplného zapomnění TBo Nepomůže ani žádná  vzácná mast Všechny čeká jisté  utrpení Trápení zas a  zas Dokonce hrozí zapomnění JH Na bolest je…

Zadání práce 24. – 28. 5.

Milí deváťáci,   výsledky přijímacího řízení už jsou známy. Tomu, kdo nebyl přijat v prvním kole, budeme držet palce v kolech dalších. Hlavu vzhůru. Těm, co byli přijati již v prvním kole, srdečně gratuluji. Nicméně ještě máme před sebou pět týdnů, využijte tento čas na nasbírání lepších či u někoho vůbec nějakých známek, aby nehrozila neklasifikace, popř. opravná zkouška, abyste nemuseli být v červnu, popř. v září přezkušováni.   M. D.