Přípravná třída

Třetí týden v přípravné třídě

Tento týden jsme si s dětmi povídali o škole a pravidlech, která jsou potřeba ve škole dodržovat. Dokončili jsme plakát, který nám pomáhá s řešením konfliktů, a nově jsme vystavili obrázky dětí na naši nástěnku hned naproti vchodu do školy. Fotografie z tohoto týdne jsou z tvoření (děti stříhaly a lepily školu z barevných papírů), skládání obrázků ze sirek a volné hry.

Druhý týden v přípravné třídě

Tento týden jsme se zabývali tématem: „Všichni jsme tu kamarádi“. Povídali jsme si o kamarádství, toleranci a vzájemné ohleduplnosti. Pořídili jsme fotografie na plakát, který nám bude pomáhat řešit konflikty. Učili jsme se dělit o hračky, rozpočítávat se, losovat i střihnout si „kámen, nůžky, papír“. Dokončili jsme domeček pro laskavé skřítky, přidali „Ostrov kamarádských žížal“ na naši mapu putování a poskočili na třetí příčku Slovíčkové hry, která nám pomáhá k rozvoji slovní zásoby.

První týden v přípravné třídě

V přípravné třídě jsme si tento týden povídali o rodině a hráli pohádku „O veliké řepě“. Děti se společně seznamovaly, navštívily ostatní třídy v Komendě a postupně objevovaly, jaké to je být školákem. Nyní už vědí, že ve škole jsou hodiny a přestávky, že se střídá hraní a úkoly a že s kamarády je to prima. Velkou radost dětem udělala nová Lego stavebnice. Moc děkujeme!