Přípravná třída

Třídní učitel:

Paterová Radka Johana, Bc.Dis.

 tel: 251640367
 rpaterova@zscernos.cz

učitel

Aktuálně ze třídy

20. týden v přípravné třídě

Tento týden jsme si vyprávěli pohádku „O Červené Karkulce“ a zkoušeli ji zahrát jako na divadle. Trénovali jsme horní smyčky, velké tiskací písmeno P a číslici 5, učili jsme se sčítat během jízdy sběrným autobusem a odečítat při hře na zloděje. Poznávali jsme předměty hmatem, skládali barevné míče do čtvercové sítě, opravovali popletené věty a snažili se najít co nejvíce přídavných jmen popisujících kleště nebo medaili. V úterý děti dostaly své první vysvědčení: A na hodině tělocviku zkoušely spolupráci ve dvojicích.

19. týden v přípravné třídě

Tento týden jsme se kromě předškoláckých úkolů věnovali volbě prezidenta nebo prezidentky přípravné třídy. V úterý jsme si vylosovali čísla kandidátů a vyrobili volební plakáty. Ve čtvrtek všichni kandidáti absolvovali televizní superdebatu. Zde jsou fotografie z maskérny krátce před zahájením živého vysílání: A tady už jsou naši prezidentští kandidáti během televizního přenosu: Samotné volby proběhly v pátek. Nejprve bylo třeba zkontrolovat, jestli je volič zapsán na seznamu. Poté si vzít obálku a vybrat svůj hlasovací lístek. V našich volbách nikdo nesměl dát hlas sám sobě. Vkládání hlasovacích lístků do obálky probíhalo za plentou: Nakonec voliči vhodili svůj hlas do urny:…

18. týden v přípravné třídě

Každé ráno se potkáváme v komunitním kruhu. Kdo má Povídálka, ten vypráví a ostatní poslouchají: Tento týden jsme začali vyrábět vlastní knihu. Na některé stránky se můžete podívat zde:   Děti dostaly za úkol namalovat obrázek, na kterém budou zuby, motýl a polštář a vymyslet si k tomu příběh. Takto statečně vyprávějí děti svůj příběh „před tabulí“. Stavíme z matematických hranolu: