Výlet do Dobříše

V úterý 21. května jsme se vydali na výlet do Dobříše. Děti měly možnost prozkoumat krásy tohoto místa a odnést si spoustu nezapomenutelných zážitků.

První zastávkou byla nádherná francouzská zahrada u zámku Dobříš. Děti byly nadšené z pečlivě upravených záhonů, geometrických tvarů a fontán. Procházka touto zahradou jim nabídla nejen estetický zážitek, ale i možnost dozvědět se něco o historii a zahradní architektuře.

Následně jsme se přesunuli do obory, kde jsme měli štěstí spatřit daňky. Děti byly fascinovány těmito majestátními zvířaty a pozorování jejich chování v přirozeném prostředí byl pro ně velký zážitek.

Z terasy vodárny se nám naskytl krásný pohled na rybník.

Poslední zastávkou byla oranžérie s dvěma zajímavými expozicemi. První expozice byla věnována lesu a jeho obyvatelům. Děti se zde dozvěděly mnoho zajímavostí o lese, shlédly krátké filmy, pohrály si v dutinách stromů a dokonce prolézaly jezevčí norou.

Druhá expozice byla věnována známé postavičce krtečka, kterou vytvořil pan Zdeněk Miler. Děti si mohly prohlédnout originální skici obrázků a pohrát si s interaktivními prvky spojenými s krtečkem.

Výlet do Dobříše byl pro všechny zúčastněné velkým zážitkem a děti si odnesly nejen spoustu nových vědomostí, ale i krásné vzpomínky. Děkujeme všem, kteří se na organizaci výletu podíleli, a těšíme se na další společné akce.

 

22.05.2024