Výlet na velikonoční Karlštejn

Ve středu jsme společně se třídou 5.D navštívili jeden z nejznámějších středověkých hradů v ČR. Počasí nám vyšlo znamenitě. Z karlštejnského nádraží jsme se vydali pěšky až k hradu. Před prohlídkou se naskytla možnost krásného výhledu z hradeb a také jsme mohli nakouknout i do 78 metrů hluboké studny. Samotný hrad jsme si prošli s paní průvodkyní, která nám velmi zajímavě vyprávěla nejen o hradu, ale i osobě Karla IV., jeho vládě, středověkém způsobu života, ale také o velikonočních tradicích a zvycích. Z chladného hradu jsme vylezli ven a přivítaly nás hřejivé sluneční paprsky. Cestou zpět na vlak jsme si zakoupili něco dobrého v místních obchůdcích a už jsme se mohli těšit na nadcházející prázdniny a přemýšlet, které zvyky letos na Velikonoce vyzkoušíme.

 

Petra Bayerová

 

       

 

 

     

   

16.04.2022