Třída 1.E

Mgr. Tereza Povýšilová

tpovysilova@zscernos.cz

Návštěva školní knihovny

V pondělí 11. 11. nás čekalo překvapení v podobě dílničky čtení pro prvňáčky  – J. Čapek – O pyšné noční košilce. Paní knihovnice nám pohádku přečetla, ukázala nám ilustrace, vyzkoušela si nás z pozornosti posluchače, probrala a vysvětlila nám „divná“ slova a nakonec jsme si tu krásnou košilku namalovali. Děkujeme naší paní knihovnici za čas, který nám věnovala. Těšíme se na příště!

Halloweenské vyučování v 1.E

Ve čtvrtek 24. 10. 2019 se třída 1. E proměnila. Čáry, máry a atmosféra blížícího se anglosaského svátku – Halloweenu udělala své. Ráno byste jen marně v lavicích hledali žáky této třídy. Do lavic usedli duchové, ježibaby, černokněžníci, upíři a jiní těmto podobní. Se zvoněním na první hodinu už bylo všem sousedním třídám jasné, že se třídou 1. E není vše, tak jako obvykle. A když do třídy místo paní učitelky vstoupila osoba v masce, všem bylo jasné, oč jde. Bylo u nás strašidelně veselo. Nevěříte? Prohlédněte si fotografie.

Bruslení

V úterý 8. 10. 2019 jsme navštívili zimní stadion v Černošicích. Čekala nás úžasná ukázková lekce. Většině dětem se hodina moc líbila. Děkujme profesionálním trenérům za skvělou péči, kterou nám věnovali i za milé dárečky.   Bruslím, bruslím po ledu, báječně to dovedu, nesmím spadnout ani jednou pojďte bruslit všichni se mnou.

Divadélko Koloběžka – 20. 9. 2019

Pohádka začala tím, že děti zasadily semínko a z něj vyrostl velký les. Objevily se v něm různé houby například hříbek Poddubáček nebo Muchomůrka červená. Děti si také společně zacvičily „Houbí rozcvičku“. Najednou se v lese objevily dvě děti Honzík a Hanička. Honzík se ale neuměl v lese chovat – křičel, kopal do hub a vyhazoval v lese odpadky. To se hříbkům nelíbilo a tak na děti zavolaly čaroděje Fousoděje, aby dal dětem za vyučenou. Děti byly unavené, tak si chvilku lehly na mech a usnuly. Toho využil čaroděj Fousoděj, čaroval s dětmi a všichni společně proměnili Honzíka, ze kterého se stal hodný chlapec….