Třída 1.E

Třídní učitel:

Mgr. Tereza Povýšilová

 tel: 251001797
 tpovysilova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Vánoční besídka v 1.E

Vánoce, Vánoce přicházejí…, znělo dne 20. 12. 2019 dopoledne třídou 1. E a je to tak, děti připravily vánoční atmosféru zpíváním koled a přednesem zimních básniček. Celou třídu provonělo vynikající cukroví, které jsme chroupali u vánoční pohádky. Nechybělo ani vánoční tvoření – výroba Betlému. Na závěr našeho slavnostního dopoledne jsme zjistili, že se pod stromečkem skrývaly dárky od Ježíška, které jsme si s radostí i zvědavostí rozbalili.

VÁNOČNÍ VÝLET

Kouřimský skanzen opět otevřel a my jsme se vydali na vánoční výlet. Viděli jsme krásné nové usedlosti, špýchar a další stavby citlivě zasazené do tamní krajiny. Skanzen se stylizuje a postupně rozrůstá do návsi české vesnice. V adventním čase jsou k vidění chalupy v zimním hávu, připomněli jsme si, jaké zvyky a tradice se dodržovaly od svátku svatého Martina až po svátek Tří králů. Nechybělo povídání o svátku tajemné Lucie, Barborky či Ambrože. Celým výletem nás provázel úžasný pan Michal, který svým vypravováním příběhů a pohádek připoutal pozornost nás všech. Na památku všichni dostali krásnou rolničku na šňůrce, příběh se…

Plavu, plaveš, plaveme :)

Tak nám děti prší, sněží, venku se dá koupat stěží. Nám to ale nevadí, i když bude náledí. My co rádi plaveme, do bazénu zajdeme. Tělíčka si procvičíme, zdraví si tak utužíme.   V pátek 6. 12. 2019 jsme ukončili lekce plavání v Ottománku. Děkujeme skvělé paní instruktorce Kačce Trnkové a celému týmu. Všech deset lekcí jsme si užili. Děkujeme!!!

Čertovské vyučování

Den 5. 12. 2019 se prvňáci rozhodli oslavit pěkně po čertovsku. Naše třída se v tento den proměnila v třídu pekelnou a ze žáků se stali rohatí čertíci, čertice a andílci. Aby mohli všichni na konci dne obdržet mikulášskou nadílku, museli splnit různé úkoly. Čekaly je disciplíny jako např. čertovské blekotání a počítání, čertí zpívání atd. Čtvrteční čertovské vyučování jsme si všichni moc užili a teď, po odložení čertích růžků a převleků už jsou v naší třídě jen samí andílci 😛. Č

Návštěva školní knihovny

V pondělí 11. 11. nás čekalo překvapení v podobě dílničky čtení pro prvňáčky  – J. Čapek – O pyšné noční košilce. Paní knihovnice nám pohádku přečetla, ukázala nám ilustrace, vyzkoušela si nás z pozornosti posluchače, probrala a vysvětlila nám „divná“ slova a nakonec jsme si tu krásnou košilku namalovali. Děkujeme naší paní knihovnici za čas, který nám věnovala. Těšíme se na příště!

Halloweenské vyučování v 1.E

Ve čtvrtek 24. 10. 2019 se třída 1. E proměnila. Čáry, máry a atmosféra blížícího se anglosaského svátku – Halloweenu udělala své. Ráno byste jen marně v lavicích hledali žáky této třídy. Do lavic usedli duchové, ježibaby, černokněžníci, upíři a jiní těmto podobní. Se zvoněním na první hodinu už bylo všem sousedním třídám jasné, že se třídou 1. E není vše, tak jako obvykle. A když do třídy místo paní učitelky vstoupila osoba v masce, všem bylo jasné, oč jde. Bylo u nás strašidelně veselo. Nevěříte? Prohlédněte si fotografie.

Bruslení

V úterý 8. 10. 2019 jsme navštívili zimní stadion v Černošicích. Čekala nás úžasná ukázková lekce. Většině dětem se hodina moc líbila. Děkujme profesionálním trenérům za skvělou péči, kterou nám věnovali i za milé dárečky.   Bruslím, bruslím po ledu, báječně to dovedu, nesmím spadnout ani jednou pojďte bruslit všichni se mnou.