Třída 2.B

Mgr. Gabriela Tomcová

gtomcova@zscernos.cz

Mobilní planetárium 18.10.

Beruška Dorotka, Světluška Mirek a Chroust Toník vytvořili do své brouččí školy projekt o úchvatných jevech a druzích, kterými je propletena rostlinná říše. Stromy opadavé a jehličnaté. Kořeny a fotosyntéza. A mnoho dalšího v úžasném animovaném příběhu motivujícím k ekologii a ohleduplnosti .

Dílna psaní

4.10. jsme si udělali psací dílnu. Pomocí obrázků jsme tvořili příběhy a zjišťovali, že ze 4 obrázků mohou vzniknout různé příběhy. Práce se nám povedla.

Z babiččiny aktovky

25.9. jsme jeli do Pedagogického muzea J. A. Komenského poznat něco z historie. V pořadu Z babiččiny aktovky jsme se dověděli nejen jak vypadala škola za našich prapradědečků, babiček,maminek či tatínků, ale také něco o učiteli národů Komenském nebo zakladateli Karlovy univerzity Karlu IV. Některé činnosti jsme si také vyzkoušeli a domů odcházeli s modrými prsty od inkoustu.