Třída 2.B

Třídní učitel:

Mgr. Gabriela Tomcová

 tel: 251001796
 gtomcova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

MUZEUM BETLÉMŮ NA KARLŠTEJNĚ 13.12. 2019

Muzeum betlémů se nachází na karlštejnském náměstí. V muzeu je k vidění  kolekce českých historických betlémů vyřezávaných ze dřeva, doplněná betlémy z dobových raritních materiálů na příklad z vosku, cukru nebo chleba. Přímo pod střechou se pak skrývá nejefektnější objekt – Karlštejnský královský betlém. Jedná se o největší loutkový betlém v České republice rozkládající se na 80 m2. Několikametrové kulisy hradu Karlštejna jsou osazeny 46 loutkami vyřezanými ze dřeva a oblečenými v dobových oblecích. Ježíškovi přináší dary 10 nejvýznamnějších českých panovníků v čele s Karlem lV., který mu darem přináší hrad Karlštejn.  

Mobilní planetárium 18.10.

Beruška Dorotka, Světluška Mirek a Chroust Toník vytvořili do své brouččí školy projekt o úchvatných jevech a druzích, kterými je propletena rostlinná říše. Stromy opadavé a jehličnaté. Kořeny a fotosyntéza. A mnoho dalšího v úžasném animovaném příběhu motivujícím k ekologii a ohleduplnosti .

Dílna psaní

4.10. jsme si udělali psací dílnu. Pomocí obrázků jsme tvořili příběhy a zjišťovali, že ze 4 obrázků mohou vzniknout různé příběhy. Práce se nám povedla.

Z babiččiny aktovky

  25.9. jsme jeli do Pedagogického muzea J. A. Komenského poznat něco z historie. V pořadu Z babiččiny aktovky jsme se dověděli nejen jak vypadala škola za našich prapradědečků, babiček,maminek či tatínků, ale také něco o učiteli národů Komenském nebo zakladateli Karlovy univerzity Karlu IV. Některé činnosti jsme si také vyzkoušeli a domů odcházeli s modrými prsty od inkoustu.