Třída 4.A

Třídní učitel:

Mgr. Hana Blaženínová

 tel: 251001607
 hblazeninova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Jojo Gym

Ve středu 24.ledna jsme navštívili gymnastickou halu v Dobřichovicích. Krásně jsme si to užili. Hodina s lektorkou byla úžasná. Vyzkoušeli jsme si opičí dráhu a zaskákali jsme si do bazénu plného molitanů. Zbylá půlhodina byla volná. Skákali jsme s provazem přes prohlubeň, skákali jsme do molitanů a také na trampolíně. Zkrátka to bylo fantastické a nakonec jsme se prošli zpět do školy. Krásně jsme se vyřádili a byli jsme rádi, že nás tam paní učitelka vzala. Honzík Špunda

Advent

Paní knihovnice dětem připravila čtenářskou dílnu, ve které si s nimi povídala o adventu a zvycích, které advent provázejí. Poté si děti vyslechly vánoční příběh z Bullerbynu. Pracovní list nám ukázal, jak děti naslouchaly a kolik si toho z vyprávění zapamatovaly. Nakonec vybarvovaly ozdobičky na vánoční stroměček, který jsme si odnesli do třídy. Dětem se čas strávený v knihovně moc líbil.

Muzeum Betlémů

Na exkurzi do Muzea Betlémů do Karlštejna jsme jeli 7.12. Byla pro nás připravena tvořivá dílnička. Děti vyráběly andílky z krajkového papíru a z makovice. Měly k dispozici krásné ozdůbky, kterými andílky zdobily. Poté jsme si prohlédli výstavu betlémů a vyslechli si i pohádku. Exkurze se nám líbila a zpříjemnila nám předvánoční čas.  

Třídní koncert

Ve čtvrtek 9.11. si pro nás naše děti připravily hudební překvapení. Předvedly nám, jaké skladbičky nebo písničky zrovna nacvičují. Kdo na hudební nástroj nehraje, možná si ani nedovede představit, jaká je to dřina, jaký je to kopec práce … ale pak ta radost z každé zahrané skladbičky a ocenění publikem. Děkujeme za krásný hudební zážitek.  

Kocour v botách

Ve středu 1.11. jsme jeli vlakem do Prahy. Měli jsme namířeno do divadla U Hasičů na představení O kocourovi v botách. Představení bylo o neposlušném kocourovi Mikeši a ostatních kočkách. Ty se přeměnily v lidi a strašily Mikeše, jestli nebude plnit dobré skutky, tak boty (které mu nešly sundat) mu navždy zůstanou. Nakonec se polepšil a všechno dobře dopadlo. Pohádka se mi líbila, byla napínavá a dobrodružná. Majda 4.A