Třída 7.A

Mgr. Jarmila Dvořáková

jdvorakova@zscernos.cz

VÁNOČNÍ STROMEČKY

V pátek 13. 12. 2019 jsme v rámci pracovních činností šli do školní kuchyňky, abychom si upekli stromečky z listového těsta. Bylo nás hodně, přesto jsme se tam vešli. Dvě trouby jely na plný výkon a výsledek stál za to. Stromečky byly nejen hezké, ale i moc dobré. Zbylo i na paní učitelky, které si pochutnaly 🙂 !

výstava Viléma Heckela

V posledním listopadovém týdnu jsme se vypravili do Galerie 90 na Vráži, abychom si prohlédli výstavu fotografií Viléma Heckela. Výstava byla uspořádána k 50. výročí úmrtí tohoto výjimečného fotografa a dobrodruha. Vilém Heckel pocházel z Černošic a věnoval se reklamní fotografii. Jeho životní zálibou bylo fotografování přírody a zejména hor, které zdolával s předními českými horolezci své doby. Heckel tragicky zahynul v roce 1970 při výstupu na Huascarán. Výstavou nás provázel pan Ivan Látal,  díky jehož poutavému výkladu, ale také velmi zdařilé instalaci fotografií, si odnášíme jedinečný zážitek. Jitka Rychlíková, učitelka VV

Nový les pro všenory

V pondělí 18.11.2019 jsme se vydali na akci Nový les pro Všenory, kterou pořádala Lesní správa Jíloviště, spolek Na jedné vlně a další dobrovolníci. Pořadatelé nás seznámili s významem lesa, s tím, proč vlastně les sázíme a jaké stromy sázíme. Následně proběhla instruktáž, jak máme jednotlivé stromky sázet a kam. Zároveň nás pořadatelé poučili o bezpečnosti práce (nástroje byly opravdu ostré a pracovalo se ve skupinách ve svahu). Děti pracovali pilně a některé dostali od zkušených lesníků velkou pochvalu. Jediné, co nám akci kazilo, bylo velmi špatné počasí. Celou dobu nám pršelo, a tak jsme se do školy vrátili dříve a zcela promoklí….

Přišli jsme k vám….

V prvním školním týdnu se i naše třída zúčastnila výstavy „Přišli jsme k vám…“. Jelikož bylo velmi hezké počasí, krásně jsme se prošli od školy ke kostelu, kde se výstava konala v komunitním centru MANA. Děti i já jsme se tak nejenom dozvěděli něco nového o našich sousedech, ale měli jsme i příležitost společně si popovídat po prázdninách a vyzkoušet si, jak nám to na podobných akcích společně půjde.

Zeměpisné exkurze

Součástí výuky zeměpisu jsou pro všechny ročníky druhého stupně zeměpisné exkurze. Dětem se snažíme výuku zpestřit, získat praktické zkušenosti nejenom ze zeměpisu, ale i z ostatních předmětů. Některé, především zahraniční, akce jsou omezeny kapacitou autobusu,  hlavní podmínkou účasti je platný cestovní doklad, pas či dětská občanka, pojištění do zahraničí je vždy v ceně zájezdu. Žáci 7. tříd jedou v úterý 8. října do Drážďan.  cena: 300 Kč – budeme vybírat v úterý 24. září v 9.40 v učebně B02 (a to do naplnění kapacity) odjezd: autobusem v 7.30 od školní jídelny program: prohlídka města, Obrazová galerie, Muzeum člověka návrat: cca v 18.00…