Aktuality z knihovny

červen 2023

8.A vydává e- knihu! Její název zní Bestiář a je plná mytických bytostí. Přečtěte si vtipné texty a zhlédněte nápadité ilustrace. Čtěte zde: Bestiář

listopad 2022

Bez pohádky neusnu

soutěž žáků 7. tříd (ve spolupráci s Veronikou Kurelovou) již zná svého vítěze. Svůj hlas odevzdalo několik stovek návštěvníků knihovny. Vítězové byli oceněni drobnými dárky a ostatní se mohou v knihovně přesvědčit, jak hlasování dopadlo.

 

Mini-výstavka

Ani druhá nástěnka v knihovně nezahálí. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout práce žáků 6. třídy (s Jitkou Rychlíkovou) na téma Typografie – iniciály.

 

říjen 2022

Záložka do knihy spojuje školy

Záložky, které žáci ze zúčastněných tříd v průběhu září a října vyrobili, se vydaly na cestu za novými majiteli. K nám na oplátku dorazil balíček ze slovenského Svitu.

 

Dítě a zvíře

V říjnu jsem se zúčastnila semináře pořádaného Národním pedagogickým muzeem Komenského, jehož cílem bylo seznámit školní knihovníky s literaturou pro děti a mládež, která se věnuje vztahu dětí se zvířaty.

 

Záložky našich žáků

 

Záložky ze Slovenska

 

Žáci se svými výtvory

 

září 2022

Záložka do knihy spojuje školy – po dvouleté pauze se naše škola opět zapojila do tohoto projektu. Za naší školu se přihlásilo 11 tříd (asi 250 žáků). Většina tříd již na výrobě svých záložek pilně pracuje. Zároveň se těšíme na výtvory partnerské školy, kterou je tentokrát Spojená škola z města Svit.

 

Mini-výstavka – Ani po prázdninách nezůstaly naše nástěnky prázdné. Tentokrát se do jejich dotvoření mohou zapojit i žáci. A to na témata: Vlajky, aneb, kde jsme byli o prázdninách, a Domaluj prázdninový obrázek.

 

Soutěž – Bez pohádky neusnu (předběžný název) – Ve spolupráci s Veronikou Kurelovou se nám pomalu začíná rozbíhat knihovnicko/fotografická soutěž – tentokrát pro žáky 7. (a asi i 6.) tříd. Děti dostaly za úkol vyfotit svého domácího mazlíčka v netradiční poloze – jako čtenáře.

Nejhezčí a nejvtipnější fotografie budou k vidění v knihovně. A asi budeme zase hlasovat o vítěze.