Třída 1.C

mknollova@zscernos.cz

rozvrh

Ukliďme Česko

V pátek 18. září se naše třída zúčastnila akce Ukliďme Česko. Zaměřili jsme se na úklid školní zahrady. Nevěřili byste, kolik roušek a papírků od svačin jsme našli… Nezapomněli jsme ani na běžné podzimní práce a pustili se také do hrabání listí a sbírání jablek. Zahrada pak byla jako ze škatulky 🙂 .

Hokejový trénink

Ve čtvrtek 16. září přišli do školy dva trenéři hokejových Tygrů ze zimního stadionu. Připravili si pro nás pěkný trénink/tělocvik, už jen led a brusle nám chyběly 🙂 .

Červený den

V úterý 14. září nás čekala v Živé abecedě dvoustrana s názvem Červený den. Vzali jsme nadpis do slova a do písmene a přišli jsme všichni do školy  v červeném oblečení.  Někteří měli červenou i na sebemenších detailech, např.: gumičky ve vlasech nebo náramky na ruce. Celé dopoledne nás červená barva provázela. Uspořádali jsme módní přehlídku, vyprávěli si pohádku O Červené Karkulce… dokonce nám ladily k oblečení i červené židle v jídelně. Byla to legrace 🙂 .

Olympijský běh

Ve středu 8. září se naše třída zúčastnila Olympijského běhu. Každý běžel ze všech sil, ale první mohl být jen jeden. Gratulujeme Marušce, která doběhla jako první! Na druhém místě se umístila Lucka a třetí doběhl Vojta. Tleskáme! Velkou pochvalu si zaslouží všichni běžci 🙂 .

Na návštěvě ve školní knihovně

Ve středu 8. září jsme se vypravili do školní knihovny v Mokropsích. Paní knihovnice nám četla příběh z knihy Kvak a Žbluňk, a pak jsme si o příběhu povídali. Asi nejzajímavější ale bylo, když jsme si mohli prohlížet knížky a prozkoumávat, co všechno knihovna nabízí 🙂 .