Třída 3.B

Pozor! Toto je archivní stránka 3.B ze školního roku 2017 - 2018.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Alena Smažíková

Aktuálně ze třídy

Ukliďme Česko

6.4. se celá škola účastnila celorepublikového projektu „Ukliďme Česko.“ Od rána jsme uklízeli v okolí školy, hřbitova a školky a našli jsme několik zajímavých úlovků – pánvičku, hrnec, starou pneumatiku… Jsme rádi, že jsme mohli přírodě odlehčit. Nakonec jsme se odměnili sladkou tečkou v podobě zmrzliny v cukrárně v Černošicích.    

Superhrdinové v rostlinné říši

23.3. jsme absolvovali velmi zajímavou návštěvu Toulcova dvora. Jednalo se o program „Superhrdinové v rostlinné říši.“  Vyzkoušeli a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací. Věděli jste, že bambus může vyrůst až o 2,5 m za pouhý jeden den? Ve skupinkách jsme prošli různými stanovišti, od lékárny až po jarmark, kde jsme se seznamovali s různými bylinkami a rostlinami a skrze rozdílné aktivity zjišťovali o rostlinách mnoho informací. Na závěr jsme si každý vyrobili voňavý látkový pytlíček a už se těšíme na další návštěvu.    

Poslední bruslení

14.3. jsme měli poslední společné bruslení, které se neslo ve veselém duchu plném her. Někteří z nás využili možnosti převléknout se na poslední den na ledě do masek a tak se najednou po ledě proháněli draci, berušky, jednorožci, princezny a bojovníci. Podívejte se na fotky, stojí to za to!

Záhada hlavolamu

12.3. jsme zamířili na představení Záhada hlavolamu do pražského divadla Gong. Divadelní představení mělo tajuplnou atmosféru a díky skvělé scéně jsme se ocitli ve starých Stínadlech a prožívali dobrodružství společně s partou Rychlých šípů. Představení se nám moc líbilo a už se těšíme, až si ve škole pustíme CD s dalším pokračováním příběhu o volbě hlavního Vonta.

Muzeum hudby

26.2. jsme jeli na výlet do Muzea Hudby, kde jsme absolvovali nejdříve komentovanou prohlídku a pak jsme si ještě užili interaktivní výstavu Pohádka a písnička. Muzeum hudby na pražské Kampě je jedinečná architektonická stavba a paní průvodkyně nám řekla mnoho zajímavostí o její historii. Dozvěděli jsme se například, že původně na tomto místě stál kostel, který se následně stal klášterem řádu Dominikánů, poté poštou a dokonce i policejní stanicí. Muzeum hudby je v této krásné stavbě 15let. Poté jsme se vydali na prohlídku různých hudebních nástrojů a v čase jsme se vrátili až do renesance. Seznámili jsme se s krásně zdobenými klavíry, čembaly,…

Čechova stodola – Buková u Příbramě

Středu 31.leden, tj. den, kdy se „láme“ pololetí a čeká nás vysvědčení, jsme si zpestřili výletem do Bukové u Příbramě do Čechovy stodoly na masopust. Po příjezdu na místo nás čekala vyzdobená stodola. Po krátké svačince jsme se rozdělili na dvě skupiny.     Jedna skupina si šla „prožít“ masopust s řezníkem Krkovičkou, druhá parta vyráběla masopustní masky. Zde nám na závěr poutavého vyprávění o průběhu masopustu rozdal pan Krkovička vysvědčení s legračními průpovídkami. Nakonec jsme si všichni svorně opekli na ohni pravý staročeský trdelník sypaný skořicí. Někomu z nás se sice trochu připekl, ale i tak chutnal výtečně. Obrovská…

Národní divadlo

V pondělí 29. ledna jsme si jeli prohlédnout Národní divadlo v Praze. Pan průvodce se dětí zeptal, co by je nejvíce zajímalo. Poté jim odpověděl na pět otázek: zlato v Národním divadle, opony, lóže, lustr, výzdoba stropu. Následovala cesta do podzemí na základní kameny a modely Národního divadla. Děti výborně spolupracovaly a byly pochváleny za vědomosti. Po skončení prohlídky divadla jsme se vydali do Národní kavárny, kde se s námi paní učitelka rozloučila „sladkým pokušením“ a vše jsme zapili naším oblíbeným nápojem. Sluníčko se na nás smálo a celý výlet se vydařil.