Třída 3.D

Pozor! Toto je archivní stránka 3.D ze školního roku 2018 - 2019.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Michaela Cimlerová

Aktuálně ze třídy

Botanicus

Ve středu 19. 6. jsme jeli na výlet do centra řemesel Botanicus v Ostré. Děti si zde mohly vyzkoušet výrobu papíru, rýžování zlata, výrobu svíček, mýdla, lukostřelbu atd. Také se podívaly do krásných rozsáhlých zahrad, kde našly zeleninu, mnoho bylinek, labyrint a jiné.

Mushing

V pátek 21. 6. měly děti možnost se seznámit s úplně novou disciplínou, která se jmenuje mushing (psí spřežení, jízda se psím spřežením). Jedná se o sport, při kterém dva nebo více psů v postrojích tahají svého psovoda. Tento netradiční sport nám představila Michaela Srchová, která získala u nás i v cizině mnoho ocenění.

Ve středu 5.6. se část naší třídy zúčastnila výletu s družinou. Ti, kteří zůstali si užili den výletem na zmrzlinku nebo ledovou tříšť. Cestou jsme ocenili nové malby v podchodu, které namalovala paní Nováková.

Výlet po Černošicích

V úterý 9. 4. se šla naše třída podívat po Černošicích. Dozvěděli jsme se o historii Mokropes a Černošic a o důležitých budovách a památkách. Za odměnu jsme si mohli koupit něco dobrého v cukrárně.

Ptáci na obzoru

V pátek 5. dubna jsme se zúčastnili přednášky od organizace Ornita. Děti se dozvěděly informace o vlivech člověka na volně žijící ptáky. Zabývali jsme se lovem ptáků, kácením stromů, prosklenými plochami, které ptáky ohrožují, elektrickým vedením a dalším nebezpečím, které na ptáky v přírodě a ve městech číhá. Děti měly možnost si zblízka prohlédnout poštolku, káně, sokola, luňáka a některé ptáky si mohly i pohladit.