Třída 4.C

iradova@zscernos.cz

rozvrh

Čtvrťáci a páťáci uklízí Česko

V pátek 17. září se naše škola zapojila do akce Ukliďme Česko. Tato dobrovolnická úklidová akce probíhá na území celé České republiky již pátý rok v rámci Celosvětového úklidového dne. My, čtvrťáci a páťáci, jsme spojili své síly. Před prací jsme se nejprve rozhodli posilnit. Na školní zahradě jsme si udělali oheň, opekli buřty, chleba, jablka i maršmelouny. Nabiti energií jsme se odhodlaně vypravili uklízet na Višňovku. Zpět jsme se vraceli s plnými pytli všeho možného, co neukáznění lidé odhodili. Hřeje nás dobrý pocit, že jsme naše oblíbené místo vyčistili.

A jsme zase ve škole

První dny ve škole jsme si hodně povídali o prázdninách, vytvořili jsme si třídní pravidla chování, hráli jsme hry, mohli jsme zase zpívat. Vyzkoušeli jsme si nové posezení na naší školní zahradě.