Třída 4.C

Třídní učitel:

Mgr. Radová Iveta

 tel: 251640367
 iradova@zscernos.cz

učitel

Aktuálně ze třídy

Pracujeme v centrech

V letošním školním roce jsme několikrát pracovali týden v centrech Čtení a psaní, Umění, Matematika, Objevy a vynálezy. Témata se vždy vztahovala k výuce – Josef Lada, Slované, Česká republika, Karel IV. a Jsme pilní jako včelky. Díky skupinové práci jsme se zlepšili v komunikačních dovednostech, týmové práci, museli jsme se přizpůsobit různým situacím, plánovali jsme a pracovali podle návodu, hledali jsme různá řešení, rozhodovali jsme se a po domluvě řešili společně problémy.

Výlet

Komentovaná prohlídka Muzea Karlova mostu a plavba lodí Pražské Benátky

Učivo 3. – 7. 6. 2024

V pondělí 3. 6. jedeme do Prahy na komentovanou prohlídku Muzea Karlova mostu a na vyhlídkovou plavbu Pražskými Benátkami. Cena 280 Kč. Jedeme vlakem na Smíchovské nádraží a potom tramvají. Jízdenku si každý zajistí sám. Od školy odcházíme v 8:00, návrat kolem 14:00. Oběd nestihneme.

Autorské čtení s Májou Šnajdrovou – Papuchalk Isgrín

Krásnou, právě vydanou ilustrovanou knihu Papuchalk Isgrín nám přišla představit báječná cestovatelka, spisovatelka a ilustrátorka Mája Šnajdrová. Dozvěděli jsme se mnoho informací nejen o papuchalcích, ale také o Islandu, kde Papuchálci žijí a velmi zajímavé také bylo, když autorka popisovala proces vzniku knihu a ilustrací. Najednou si každý uvědomil, kolik lidí a práce stojí za tím, než se kniha dostane ke čtenáři. Bylo to velmi poutavé vyprávění plné hravých aktivit a moc Ti za něj, Májo, děkujeme! <3 „Isgrín má záhadné jméno a aby jeho tajemství rozluštil, musí se vydat na dalekou cestu. Až tam, kde se v ledovcích odráží…