Třída 5.A

Pozor! Toto je archivní stránka 5.A ze školního roku 2022 - 2023.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok

Mgr. Cvrčková Monika

80. a 90. léta

Minulý pátek se ve škole nesl ve znamení 80. a 90. let. Někteří učitelé na dobu pestrobarevného oblečení, hlasité hudby a žvýkaček všech vůní a barev rádi zavzpomínali. Včetně naší paní učitelky 🙂 Jiní se oblékli do halenek podivných materiálů a s vycpávkami na ramenou. Všude však vládla veselá atmosféra, z naší kmenové třídy se linuly hity let 80. a 90. Paní učitelka nás zavedla do tajů účesů 90. let a pustila nám svou oblíbenou reklamu z té doby. Všichni jsme si to užili a celý pátek jsme protančili.

Zookoutek Malá Chuchle

V dubnu jsme se žáky navštívili Zookoutek Malá Chuchle. Jedná se o záchranou stanici, kde můžeme najít pouze zvířata z České republiky. Jak jsme ale zjistili, spousta zvířat, která v naší zemi považujeme za běžná, nejsou naším původním druhem (prase divoké, bažant atd.). Nejvíce náš všechny bavilo krmení zvěře a dokonce jsme byli první výprava, která spatřila čerstvě narozené mládě daňka.

Den bez tašek

V březnu se na v naší škole konal Den bez tašek. Žáci měli za úkol přijít do školy s jiným zavazadlem, než je školní taška. Zhostili se toho na výbornou.

Matematická olympiáda 2023

Milí příznivci matematiky, v příloze naleznete zadání a instrukce k letošní matematické olympiádě. Nejzazší termín pro přihlášení je 23.11.2022 pro kategorie Z5 a Z9 a 23.1.2023 pro kategorie Z6-8. Soutěžící se nově přihlašují do MO prostřednictvím elektronického formuláře (OSMO). Svou účast také nahlaste svému učiteli matematiky, kterému budete odevzdávat své vypracované úlohy školního kola. Neváhejte ho také kontaktovat ohledně dotazů k MO. S pozdravem Marie Zálešáková garantka okresního kola MO