Třída 5.A

Třídní učitel:

Mgr. Sedlářová Tereza

 tel: 251001606
 tsedlarova@zscernos.cz

učitel

Aktuálně ze třídy

Výtvarné bloky

V galerii se můžete podívat na obrázky, na kterých jsme pracovali v lednu a únoru. Žáci vytvořili barvenou duha, natrhali papírky do tvaru kontinentů/států, nalepili na papír, nakreslili obrysy a jako poslední dokreslili čáry černým fixem. Žáci si vybrali obrázek z podmořského světa a pastelkami se pokusili vhodně dokreslit.

Záře nad Betlémem a hrnek horkého čaje

V posledních hodinách jsme se věnovali tématice zimy. Žáci si pohráli s geometrií a pomocí temper a černé fixy vyobrazili tři krále, kteří putovali do Betléma. Po dokončení této práce, se žáci vrhli do vytvoření vlastního návrhu hrnečku (voskovka, vodovka). Na výsledky práce se můžete podívat v galerii.

Půjdem spolu do Betléma

Opět jsme se vydali do Národopisného muzea, tentokrát na vánoční program. S paní lektorkou jsme debatovali o vánočních zvycích, prohlédli si expozici, která mapuje staročeské Vánoce. Nakonec jsme si vyrobili vánoční hvězdu z foukaných korálku – to nám šlo, po andílkách jsme už profíci. 🙂 TS

Hvězda/vločka z papírových pytlíků

Poslední letošní hodiny výtvarky jsme věnovali výrobě hvězdy/vločky z papírových pytlíků a šití přáníček. Uf, uf, uf! Rozvíjení jemné motoriky žákům páté třídy dalo vážně zabrat!  

Společné pečení cukroví

V pátek jsme provoněli celou školu cukrovím! Minulý rok jsme zkoušeli péct linecké cukroví a letos žáci ve skupinách cca po čtyřech členech pekli perníčky. Tato aktivita prověřila týmovou spolupráci a schopnost komunikovat. Každý měl svou roli a úkol. Při manipulaci s těstem jsme procvičili jemnou motoriku. Společné pečení pomáhá vytvářet pozitivní vazby ve třídě. Žáci mohou sdílet radost, úspěch nebo naopak neúspěch společně, což posiluje jejich společenství a vytváří vzpomínky. Bylo krásné sledovat hrdost v jejich očích, když viděli a ochutnali své výsledky.  

Chcete mě?

Přijďte v sobotu 9. 12. na vánoční trhy! Vyrobili jsme Vám andílky z korálků. Prodávat je budeme od 14.00 do 15.00. TS

Vánoční keramická dílna

Páťáci měli v pátek každoroční vánoční keramickou dílnu. Naši velcí umělci se s nadšením pustili do tvorby krásných vánočních keramických výrobků, které se možná objeví u Vás pod stromečkem. Tato kreativní aktivita nejenom posílila jejich výtvarné dovednosti, ale také přinesla do třídy vánoční atmosféru a radost ze společné tvorby a také z pomoci jeden druhému. Žáci byli nadšení a my jsme moc rádi, že mohli prožít tuto krásnou chvíli před blížícími se Vánocemi.