Třída 6.B

Pozor! Toto je archivní stránka 6.B ze školního roku 2022 - 2023.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok

Mgr. Dvořáková Jarmila

učitel

MISE VYŠEHRAD

V úterý 18. 4. 2023 jsme se vydali navštívit pražský Vyšehrad. Zábavnou formou jsme se seznámili nejen s dějinami Vyšehradu, ale částečně i českých zemí. Navštívili jsme Staré purkrabství, baziliku sv. Petra a Pavla, Slavín a přilehlý hřbitov a na závěr jsme se prošli kasematami, kde jsou uloženy i originály soch z Karlova mostu. Program trval 3 hodiny, takže jsme se tentokrát nikde nezdržovali a jeli rovnou zpátky do Černošic.

NTM – KNIHA

Ve středu 15.3. jsme opět vyrazili do Národního technického muzea v Praze. Tentokrát byla tématem kniha. Workshop probíhal ve dvou skupinách, které se v polovině prohodily. První část byla věnována historii, jak dlouho se knihy vytvářely, z jakého materiálu, jaká změna nastala s vynálezem knihtisku. Také si děti vyzkoušely psaní různými druhy psacích potřeb (husí pero, rákos, pero, štětec) a různé druhy písem. V druhé části si děti vytvářely ve dvojicích vlastní knihu, vázání stran, lepení, desky atd. Výsledky byly opravdu moc hezké. Na závěr si děti prohlédly i stálé expozice v muzeu.

NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM – TUŽKA

12.1.2023 jsme se vydali na náš první letošní výlet. Zamířili jsme do Národního technického muzea v Praze na výstavu Hardtmuth: od uhlu k tužkařskému impériu. Milé paní průvodkyně nám vyprávěly nejen o historii, ale vyzkoušeli jsme si i různou práci s tužkou a míchání jílu a grafitu. Následně zbyla i chvilka času na prohlídku ostatních výstavních prostor. Dětem se v muzeu líbilo a někteří by tam bývali zůstali i déle. Naštěstí se do tohoto muzea vrátíme ještě v březnu :).

Návštěva Prahy

Ve čtvrtek 10. listopadu jsme se vypravili se třídou na výlet do Prahy. Hlavní zastávkou pro nás bylo Náprstkovo muzeum na Betlémském náměstí. Zde jsme si nechali vyprávět o původních obyvatelích vzdálené Austrálie a Oceánie. Seznámili jsme se s jejich způsobem života, zvyky, náboženstvím, odíváním, zbraněmi atd. Nejvíce žáky zaujaly ukázky zvuků. Velmi rádi si také vyzkoušeli kopie podhlavníků, které tamní obyvatelé používají místo polštářů. Cestou zpět jsme šli přes Karlův most. Počasí, ale i množství turistů, nám přáli.

Naše obec – procházka po Černošicích

Ve čtvrtek 3. 11. 2022  jsme se vydali společně na procházku po Černošicích. Děti si během hodin informatiky vybraly zajímavá místa v Černošicích a vypracovaly o nich stručné povídání. Naše zastávky při procházce po Černošicích jsme si tedy okořenili krátkým vyprávěním zajímavostí. Počasí nám přálo, a i když byla ráno mlha a zima, sluníčko nám brzy přišlo na pomoc. Ještě musíme trochu vypilovat společné chození, ale jinak se nám výlet moc povedl.