Třída 6.B

jdvorakova@zscernos.cz

učitel

NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM – TUŽKA

12.1.2023 jsme se vydali na náš první letošní výlet. Zamířili jsme do Národního technického muzea v Praze na výstavu Hardtmuth: od uhlu k tužkařskému impériu. Milé paní průvodkyně nám vyprávěly nejen o historii, ale vyzkoušeli jsme si i různou práci s tužkou a míchání jílu a grafitu. Následně zbyla i chvilka času na prohlídku ostatních výstavních prostor. Dětem se v muzeu líbilo a někteří by tam bývali zůstali i déle. Naštěstí se do tohoto muzea vrátíme ještě v březnu :).

Návštěva Prahy

Ve čtvrtek 10. listopadu jsme se vypravili se třídou na výlet do Prahy. Hlavní zastávkou pro nás bylo Náprstkovo muzeum na Betlémském náměstí. Zde jsme si nechali vyprávět o původních obyvatelích vzdálené Austrálie a Oceánie. Seznámili jsme se s jejich způsobem života, zvyky, náboženstvím, odíváním, zbraněmi atd. Nejvíce žáky zaujaly ukázky zvuků. Velmi rádi si také vyzkoušeli kopie podhlavníků, které tamní obyvatelé používají místo polštářů. Cestou zpět jsme šli přes Karlův most. Počasí, ale i množství turistů, nám přáli.

Naše obec – procházka po Černošicích

Ve čtvrtek 3. 11. 2022  jsme se vydali společně na procházku po Černošicích. Děti si během hodin informatiky vybraly zajímavá místa v Černošicích a vypracovaly o nich stručné povídání. Naše zastávky při procházce po Černošicích jsme si tedy okořenili krátkým vyprávěním zajímavostí. Počasí nám přálo, a i když byla ráno mlha a zima, sluníčko nám brzy přišlo na pomoc. Ještě musíme trochu vypilovat společné chození, ale jinak se nám výlet moc povedl.

Matematická olympiáda 2023

Milí příznivci matematiky, v příloze naleznete zadání a instrukce k letošní matematické olympiádě. Nejzazší termín pro přihlášení je 23.11.2022 pro kategorie Z5 a Z9 a 23.1.2023 pro kategorie Z6-8. Soutěžící se nově přihlašují do MO prostřednictvím elektronického formuláře (OSMO). Svou účast také nahlaste svému učiteli matematiky, kterému budete odevzdávat své vypracované úlohy školního kola. Neváhejte ho také kontaktovat ohledně dotazů k MO. S pozdravem Marie Zálešáková garantka okresního kola MO