7. Želvičky

Vychovatel:

Papežová Radka

 tel: 702 298 553
 rpapezova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Návštěva školní knihovny

V druhém pololetí má družina ve zvyku navštěvovat školní knihovnu. Tento týden vyšla řada na želvičky. Paní knihovnice nám přichystala k seznámení další z mnoha zajímavých knih, které na nás v knihovně čekají. Spolu s knihou Hurá chyba! jsme se dozvěděli, že chybovat je nejen lidské, ale někdy to může být i užitečné. Stačí se dobře zamyslet, co se stalo. Vždyť bez lidské chyby bychom neměli třeba kávu, umělá barviva, vteřinové lepidlo nebo oblíbené post-it bločky.  

Masopustní maskování

Měsíc únor je známý svými masopustními a maškarními průvody. Abychom byli připravení, vrhli jsme se na výrobu vlastních masek. Pomocí papírů, lepidla, peříček, kamínků, pastelek, fixů, třpytek a hlavně naší fantazie a šikovných rukou vznikly pestré výtvory. Až se jimi zamaskujeme, nikdo nás nepozná.

Ve zdravém těle – zdravý duch

Lednové počasí často nepřeje pobytu na našem krásném venkovním hřišti. Proto jsme se rozhodli vybít trochu energie pohybem ve školní tělocvičně. Paní vychovatelka Anička nám připravila 3 akční hry. Zahráli jsme si na kouzelníka, na čerta a na nemocnici. Všichni se hezky vyběhali a v družině pak panoval nezvyklý klid. 🙂

Přišel k nám kouzelník

V pondělí 22.1. k nám zavítal starý známý kouzelník Reno. Předvedl nám celou řadu povedených triků a kouzel. A protože s sebou neměl asistentku, přispěchali mu na pomoc někteří žáci. Největší úspěch měl samozřejmě živý králíček.

Adventní kalendáře

Jako každý rok, ani letos nesmí chybět adventní kalendáře. Letos na sebe vzaly podobu sněhuláků. Stačilo několik čtvrtek, pastelky, fixy, třpytky a lepidlo (a hlavně šikovné ručičky) a sněhuláci jsou na světě. Teď už se těšíme, co nám sněhuláci přinesou za dáreček.

Hurá zima

Nezaváhali jsme a nenechali jsme si ujít první sníh letošní zimy. A tak jsme si přinesli boby, pekáče a lopaty a vyrazili na kopeček před družinou. Jezdilo nám to báječně a než sníh roztál, stihli jsme každý mnoho a mnoho veselých jízd.

Příprava na Mikulášské trhy

Jak každý asi ví, už se kvapem blíží Mikulášské trhy, které se budou konat 9.12.2023 na Vráži. Jako každý rok zde bude na návštěvníky čekat stánek školní družiny, kde si budou moci koupit drobné dárky a adventní výzdobu. Želvičky se již pilně činí. Pro letošní rok jsme se rozhodli vyrobit andělíčky a březové adventní věnce. Kdo na trhy přijde, určitě si vybere.