7. Želvy

Vychovatel:

Papežová Radka

 tel: 702 298 553
 rpapezova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Poznáváme Borneo

Ve středu 17.5. jsme vyrazili do Club Kina. I když jsme ušli jen kousek, přesunuli jsme se daleko. V Club Kinu nás totiž čekala přednáška Kateřiny Motani, která nám přišla vyprávět o své expedici na Borneo. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o tomto ostrově a děti měly také možnost si koupit upomínkové předměty. Také počasí nám na vycházku přálo.  

Draci ve školní knihovně

Při květnové návštěvě školní knihovny nás čekali samí draci. Nejprve jsme se dozvěděli, proč není jednoduché pěstovat draky na zahradě (to díky knize Kluk, který pěstoval dráčky) a poté jsme se proměnili na porotu v soutěži o nejkrásnější dračí obrázek. A samozřejmě jsme si mohli vybrat a vypůjčit knihy domů.

Dárek ke Dni matek

Ani letos jsme nemohli zapomenout na své milé maminky, a tak jsme se vrhli do vyrábění drobných dárečků. Práce šla dětem od ruky a bavila je. Nakonec nemohlo chybět krásné dárkové balení s ručně psaným přáníčkem. Maminky měly určitě velikou radost.

Zkoušíme nové hry

Do družiny byly zakoupeny nové hry. A tak jsme ty, které jsou určené na hřiště, rovnou vyrazili vyzkoušet. Ani hry do třídy nezůstaly opuštěné. Určitě si s nimi užijeme hodně zábavy.            

Opět ve školní knihovně

I v dubnu jsme zavítali do školní knihovny. Kromě možnosti vrátit a vypůjčit si knihy na nás čekalo také čtení. Tentokrát jsme si četli a povídali o strachu. Kde se vzal, jestli ho cítí také zvířata a co s ním.                    

Monopoly

Družina nedávno dostala darem od paní Wolfové novou hru – Monopoly. Mezi dětmi si hra získala velkou popularitu a každý den odehrajeme několik kol.          

Návštěva školní knihovny

Jako každý rok, začala družina v druhém pololetí pravidelně navštěvovat školní knihovnu. Jednou za měsíc tak mají děti možnost vrátit vypůjčené knihy a vybrat si nové. Jako bonus je v knihovně čeká ukázka ze zajímavých knih. Tentokrát jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o nechutných věcech a povoláních, které se na světě vyskytují. Věděli jste, že existuje práce ochutnávače psích granulí? My už ano.