7. Želvy

Papežová Radka

rpapezova@zscernos.cz

Přišel k nám kouzelník

Ve středu 11.1. nás navštívil kouzelník Reno. Ve svém představení dětem předvedl celou řadu triků a kouzel. S některými dokonce potřeboval pomoci od našich dětí. V závěru představení nechyběl ani věrný společník každého kouzelníka – živý králíček, který se proměnil z plyšové hračky. Děti byly spokojené a určitě jim vrtalo hlavičkami, jaký trik se za kouzly skrývá.         .

Mikulášské trhy na Vráži

V sobotu 3.12. se na Vráži konaly Mikulášské trhy. Chybět nemohl tradiční stánek naší družiny. Děti spolu s vychovatelkami zde nabízely k prodeji vlastnoručně vyrobené dárky a ozdoby. Celá akce se velmi vydařila, návštěvnost nejen našeho stánku, ale celých trhů byla veliká. Lidé si užili nakupování a potkávání se známými nad dobrým občerstvením. Výtěžek z prodeje v našem stánku bude jako vždy použit na příspěvek charitativní akce Děti dětem. Děkujeme všem dětem, které připravily věci k prodeji, dětem, které u stánku pomáhaly prodávat, a samozřejmě také rodičům a návštěvníkům, kteří svým nákupem přispěli na dobrou věc.        …

Mikulášské trhy 2022

Jako každý rok, i letos se budou na Vráži konat Mikulášské trhy. Tradičně tam najdete také stánek s výrobky dětí ze školní družiny. Přijďte se určitě podívat, načerpat adventní náladu a třeba i pořídit drobný dárek a potěšení.

Vyhodnocení Veselé podzimní olympiády

Naše Veselá podzimní olympiáda již zná své vítěze. Na stupně vítězů se letos probojovali tito stateční a šikovní účastníci. 1. místo obsadila Bětuška Gryczová, 2. místo si vybojoval Jára Kalhaus a krásné 3. místo získala Anežka Fialová. Konkurence ale byla veliká, takže ani ostatní účastníci, kteří i přes své veliké nasazení nevyhráli, neodcházeli s prázdnou a dostali drobnou sladkou odměnu.

Zprávy z Veselé podzimní olympiády

Naše Veselá olympiáda je již v plném proudu. Vždy, když to počasí dovolí, mohou děti plnit soutěžní úkoly. Snaživé závodníky provází spousta legrace. Největší oblibě se zatím těší soutěž v přenášení kostky cukru jídelními hůlkami. Již brzy se dozvíme, kdo letos vyhraje.

Vzpomínky na léto

Aby nám prázdninová nálada vydržela co nejdéle, připomněli jsme si jí při naší výtvarné činnosti. Kdo chtěl, mohl si vystřihnout a vymalovat své nejkrásnější plážové žabky. Moc se povedly, jen vyběhnout na pláž.