8. Tučňáci

Pozor! Toto je archivní stránka 8. Tučňáci ze školního roku 2021 - 2022.
Vychovatel:

Cullen Ivana

Aktuálně ze třídy

Výlet do parku Mirakulum

Minulý týden jsme jeli s družinou na výlet do Milovic, kde se nachází zábavně-naučný park Mirakulum. Cesta byla příjemná bez žádného zdržování. Po příjezdu jsme se občerstvili svačinkou z domova. První zastávka byla u Tajemného bludiště, pak jsme si zaskákali na velké trampolíně. Pokračovali jsme na hrad Mirakulum, který jsme prozkoumali i s jeho podzemím. Podívali jsme se za zvířátky na farmu, vyzkoušeli jsme lanové stezky v Lesním městě a nakonec jsme se osvěžili ve Vodním světě. Odjížděli jsme plni dojmů a zážitků. Moc se nám tam líbilo!

Novinky z května

Na začátku měsíce jsme se zaměřili na vyrábění přáníček pro maminky, které druhou květnovou neděli oslavily svůj svátek. Přáníčka v podobě srdíček jsme tvořili technikou zvanou enkaustika za pomocí voskovek. O týden později nás navštívila paní Motani, na kterou jsme se moc těšili. Její pásmo cestování po Africe a safari bylo velmi dobrodružné, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí o životě domorodců i divokých zvířat. Na konci projekce se uskutečnila malá soutěž o ceny. Děti si poté mohly zakoupit neobvyklé suvenýry či knížky. Dokončili jsme dlouhodobé vyrábění koberečků technikou Tapiko. Byla to práce na několik týdnů. Děti si samy předkreslily obrázek…

Dárky pro budoucí prvňáčky

Začátkem dubna proběhly zápisy dětí do prvních tříd. My jsme si pro ně připravili malá překvapení v podobě motýlků na špejli. Děti vyráběly hlavně s nadšením, aby budoucím prvňáčkům udělaly radost.

Jarní trhy a tvořivé dílničky na Vráži

Po dlouhé době proběhly na Vráži v Černošicích jarní trhy. Konaly se první dubnovou sobotu a jelikož počasí nebylo příznivé, dílničky školní družiny se přesunuly do vnitřních prostor Centra Vráž. Děti si mohly vybrat z pestré nabídky jarních dekorací. Vyráběli jsme např. velikonoční zajíčky, květiny z kartonu a bavlnek zdobené razníky, jarní věnečky, sádrová vajíčka a mnoho dalšího. Dobrovolný příspěvek bude použit na nákup školních potřeb pro naše nové ukrajinské žáky. Velké díky patří všem, kteří přispěli na tuto dobrovolnou akci.

Slavnosti Morany

Vážení rodiče, ráda bych vás pozvala na Slavnosti Morany, která se bude konat 26. března v Dobřichovicích. Oddělení Tygříků, ve spolupráci s paní učitelkou Kuželovou a třídou 1.B, se přihlásilo do soutěže o nejkrásnější Moranu! Akce se účastníme již 4.rokem a sklidili jsme velký úspěch v podobě 2.místa a dvou cen za nejkrásnější Moranu od diváků.  Na soutěž se pečlivě připravujeme 🙂 Přijďte se s dětmi pobavit a podpořit také naši Moranu!  Celé odpoledne je pro diváky připraven doprovodný program, stánkový prodej a zábavné akce pro děti. Letos bude účast rekordní, přihlášeno je již 19 Moran z okolních vesnic.   Těšíme se na shledání…

Tvoření v Tučňácích

Po novém roce jsme se seznámili s novou stavebnicí Playstix, z které si můžeme postavit letadlo, domečky anebo cokoliv, co nám fantazie dovolí.  Také jsme se pustili do skládání puzzle České republiky a díky této skvělé skládačce jsme se dozvěděli, kde se v Česku nachází spousta zajímavých míst. Ke zkrácení čekání odchodu do našich oddělení jsme si s Želvičkami zahráli Tichou poštu. Motali jsme bambulky z vlny a některé jsme pak různě zdobili, vznikala tak zajímavá zvířátka či příšerky. Tvořili jsme z modelíny, vděčná hmota na vyrábění. A ještě jsme si z papíru vyrobili dětmi oblíbené Pikachu.

Tučňáci v knihovně

V lednu jsme poprvé navštívili naši školní knihovnu. Děti se seznámily s paní knihovnicí, která jim vysvětlila pravidla chování v knihovně. Ukázala nám, kde můžeme najít knížky různých žánrů. Také děti seznámila s výpůjčním řádem, některé děti si nechaly vystavit průkazku na půjčování knížek. V průběhu návštěvy nám paní knihovnice přečetla úryvek z knihy. Návštěva knihovny se nám všem velmi líbila.