Třída 8.A

Mgr. Bc. Jánoška Tomáš

tjanos@zscernos.cz

Mikulášské trhy

Milí rodiče, žáci,   němčináři 8. A a 8. C opět vyráběli andělíčky na Mikulášské trhy, které se konají na Vráži 9. 12.       Přijďte si zakoupit naše andělíčky či jiné milé drobnosti, výtěžek z prodeje pomůže dětem z dětských domovů a z pěstounských rodin. Srdečně Vás zveme! M. D. a němčináři z 8. A a 8. C

Školní kolo dějepisné olympiády

Milí žáci, v příloze najdete informace o školním kole dějepisné olympiády. V případě zájmu se neváhejte přihlásit. Těším se na vaši účast v soutěži Mgr. Lenka Strnadová

Letouni – létající savci

V pátek 6. 10. dorazila do školy lektorka z Ekocentra Nyctalus, která nás seznámila s letouny. Ne, nejednalo se o stíhačky, ale o netopýry, vrápence a kaloně, kteří jsou jediní létající savci. Povídali jsme si o jejich způsobu života, jak se orientují a komunikují spolu, čím se živí, jaké jsou jejich úkryty a spoustu dalších zajímavostí. Člověk by ani nevěřil, kolik netopýrů se vejde do malé škvírky 🙂 Velmi zajímavá byla ukázka živých netopýrů, kterých jsme se mohli dotknout. Vzhledem k faktu, že se jednalo o handicapované netopýry, nemuseli jsme se obávat, že nám uletí. Rovněž jsme slyšeli jejich ultrazvukové vysílání – tzv. echolokaci….