Družina-2023

Aktuálně ze třídy

Veselá podzimní olympiáda

Během měsíce října naše družina uskuteční pro děti ze školní družiny tradiční Veselou podzimní olympiádu, která bude probíhat na hřišti u školy každý den v čase 14 – 15h. Připravili jsme si čtyři soutěže, každá bude mít své stanoviště, u kterého budou vždy dvě vychovatelky. Tato olympiáda je u dětí velice oblíbená, během zajímavých soutěží si děti nejen procvičí svoje fyzické zdatnosti, ale také si užijí i spoustu zábavy. Účast je dobrovolná. Děti obdrží bodovací kartičky se svými jmény, do kterých jim vychovatelky budou zapisovat výsledky z jednotlivých soutěží a ke konci je vyhodnotí. Po skončení olympiády na děti čeká…

Tvoření u tygříků na začátku školního roku

Během září jsme začali s prvním tvořením. Vyzkoušeli jsme kreslení suchým pastelem. Děti dokreslovaly kočičky, obrázky se moc povedly. V druhé polovině září jsem vyhlásila soutěž o nejoriginálnější a nejlépe zpracovanou deskovou hru. Děti se pustily s chutí do práce. Někteří tvořili ve dvojicích, někdo se zhostil úkolu sám. Každopádně nám výtvory zabraly dost času. Stále nejsou všechny hry dokončené. V říjnu se zhostím vyhodnocení o nejkrásnější deskovou hru společně s některými vychovatelkami. Nápady mají děti vskutku originální. Kdo nechtěl vyrábět, využíval volno k libovolným hrám.

Hrajeme si v družině

Děti už se navzájem seznámily a zabydlely se ve třídě Želviček. Část odpoledne tak tráví prozkoumáváním třídy a objevováním her, které tady na ně čekají. Zatím největší úspěch měly Monopoly. A kdo nechce hrát, má možnost si malovat a tvořit.

Nový školní rok v oddělení Tučňáků

V našem oddělení jsem přivítala část dětí z 2.A a 3.D, přičemž některé děti už toto oddělení zná z loňského roku. Během prvních dnů jsme se navzájem seznámili, zopakovali jsme si základní pravidla chování, která máme vyvěšená na nástěnce. Ukázali jsme si, kde máme stavebnice a hry, jak s čím zacházet a kam co patří. Někteří se už pustili do vyrábění a tak pod šikovnýma rukama vznikaly krásně vyzdobené mořské hvězdice. Je stále teplé počasí a tak toho využíváme co nejvíce trávením času na hřišti.

Sovičky v září

Zářijové počasí nám přálo, abychom trávili čas venku na hřišti před školou anebo zašli do lesíka na šišky, které použijeme na výrobu vánočních ozdob. V lesíku jsme si také stavěli domečky se zahrádkami, které se nám velmi povedly. Začali jsme však i s vyráběním, kreslením a hraním s hračkami, které máme k dispozici ve školní družině. Většina z nás si vyrobila hlemýždě podle svých představ. Nejdříve jsme si obkreslili podle šablony tvar, který jsme potom vybarvili a vystřihli. Nakonec jsme ho slepili. Svoje výtvory jsme si odnesli domů. V rámci našeho celoročního projektu „Poznávání květin a stromů v přírodě“ jsme poznali první květinu, kterou byl rozchodník, latinsky…

Žabičky v září

V září se jako vždy na začátku roku seznamujeme s organizací, provozem a pravidly školní družiny. Pro děti to není úplně jednoduché, protože musí hlavně pochopit a osvojit si řadu pravidel ve škole, takže začátek roku je vždy náročný, jak pro ně, tak pro nás pedagogy. Ale už si zvykáme a začínáme vyrábět krásné věci, které vám zde budeme celý rok prezentovat. Počasí je krásné, takže trávíme hodně času venku na hřišti a v okolí školy, velkou radostí je i školní farmička se zvířaty.