Družina-2023

Zajímavé povídání o Kapverdských ostrovech

V naší družině nás navštívila maminka jedné holčičky a povídala nám o Kapverdských ostrovech ,které rodina navštívila. Měla nádherné obrázky z jednoho krásného ostrova jménem Sal a vše bylo při promítání podmaněno krásnou tamní hudbou .Děti to moc zajímalo a tak se během přednášky vyptávaly. Vzhledem k množství fotografií jsme se dohodly ,že uděláme pokračování a vše se doplní ještě videi. Moc se na to s dětmi těšíme.

Žabičky v březnu

V březnu přišlo jaro, venku všechno kvete a děti z našeho oddělení se zúčastnily jarních trhů na Vráži, kde tvořily velikonoční dekorace a učily to i malé děti, které se na trhy přišly podívat. Dokončili jsme také dárky pro nastávající prvňáčky, šašky s hýbacíma rukama a nohama. Výsledek posuďte sami!

měsíc plný kreativity, her a zábavy

Naše malé umělce jsme pověřili vytvořením dárečků pro budoucí prvňáčky na den, kdy přijdou k zápisu. Z ruliček od toaletního papíru jsme vyráběli roztomilá strašidýlka a zvířátka, která budou zároveň sloužit jako stojánek na tužky a pastelky. Děti projevily velkou fantazii a za pár dní jsme měli na stolech zajíčky, kočičky, myšky, včelky, nestvůrky s jedním okem, s kožíškem, s čelenkou, korunkou atd… Blížily se velikonoce, a tak jsme se pustili do tvoření. Do malých hnízdeček jsme z bambulek vyrobili barevné ptáčky i s vajíčky, pak jsme je připevnili na větvičky ozdobené kytičkami. Na závěr mašličku a bylo hotovo… Navštívili…

NEROZBITNÁ POHYBLIVÁ VAJÍČKA

Letošní velikonoční vyrábění bylo žertovné. Do spodní části polystyrénového vajíčka děti vydlabaly otvor, který naplnily modelínou. Modelína způsobila, že se vajíčko pohybuje a vrátí do původní polohy. Vajíčka jsou polepená ubrousky a žertovně doplněná o očíčka a drobnosti dle dětské fantazie.

NA ZAHŘÁTÍ – OBRÁZEK NA POVĚŠENÍ

V rámci esteticko – výtvarné činnosti děti vytvořily hrneček s teplým nápojem a obrázek jsme nazvali „Na zahřátí .“ Velice zajímavá byla příprava na tuto činnost, děti znají velké množství teplých nápojů, mají velkou fantazii co vymyslet do šlehačky z vaty a jiné drobnosti na obrázku.

SNĚHULÁCI

Tvorba zimního plakátu – trocha fantazie, šikovnosti při stříhání vloček a tvorba sněhových koulí aspoň z papíru. Letošní zima stavění klasického sněhuláka moc nepřála!