10. Komenda

mvelichova@zscernos.cz

učitel

PTAČÍ HODINKA

SČÍTÁME PTÁKY NA KRMÍTKU 5. – 7. 1.2024 Jak se zapojit? Najdeme si místo na pozorování a sčítáme po dobu jedné hodiny. Sčítání není soutěž, ale vědecký výzkum. Děti získají formulář, pokud budete mít čas, zapojte se! S dětmi budu do konce týdne pracovat s internetovskou stránkou www.ptacihodinka.cz

VÝLET DO ŘEVNIC

22.12.2023 jsem si s dětmi udělala výlet do Řevnic. Děti se byly podívat na stromeček v řeznictví a doplnily na stromeček ještě rolničky. Navštívili jsme dětské hřiště, podívali jsme se na kapry v kádích a okoukli stromeček na náměstí. Do Řevnic jsme jeli vlakem, byla jsem ráda, že počasí se umoudřilo a výlet si děti užily.

ZVONEČKY

Děti tvořily různé, drobné radůstky pro své blízké. Přáníčka, šitý znoneček , hvězda z papírových sáčků atd. Společná práce byl zvoneček z polystyrénu, který byl polepený ubrousky ( doplněno mašlí a rolničkou ). Náročná práce, ale velice povedená. NÁDHERA!

ADVENTNÍ ČAS

Tento čas jsem si s dětmi užila s překvapeníčkama v adventním kalendáři, zdobením stromečku a vyprávěním o vánočním čase. K četbě jsem využila knihu Dědečku, vyprávěj o Vánocích. V tento čas jsem se snažila děti zklidnit před očekáváním vánočního kouzla!

ADVENTNÍ ODPOLEDNE PRO DĚTI A RODIČE

6.12.2023 v rámci Mikulášského mišmaše si děti s rodiči mohly užít společné vyrábění či možnost si zahrát hry. Do herny jsem nabídla hry, které děti znají ze ŠD. Dílnička v 1.C nabízela výrobu hvězdy z papíru, papírové koruny, ozdoby na stromeček z pohledu a samozřejmě velké množství předtištěných obrázků jako vánočních přáníček na vybarvování.

VÁNOČNÍ STROMEČEK V ŘEZNICTVÍ

Každý rok děti vyrábí ozdoby na stromeček do řeznictví v Řevnicích. Letos se vyráběly papírové ozdoby omotávané vlnou a klasický papírový řetěz. Přikládám fotky jak se postupně stromeček zdobil a na závěr byl p. řezníkem doplněn o čokoládové figurky. Kdo pomáhal v loňském roce pomatuje si dárečky pod stromečkem. HURÁ BLÍŽÍ SE VÁNOCE!!!

ADVENTNÍ VĚNEČKY

Krásné adventní věnečky děti vytvořily z papírového talíře, krepáku, mašlí a přírodnin. JEDEN KRÁSNĚJŠÍ NEŽ DRUHÝ!!!