Třída 2.E

Třídní učitel:

Mgr. Lenka Zúbková

 tel: 251001796
 lzubkova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

MUZEUM BETLÉMŮ NA KARLŠTEJNĚ 13.12. 2019

Muzeum betlémů se nachází na karlštejnském náměstí. V muzeu je k vidění  kolekce českých historických betlémů vyřezávaných ze dřeva, doplněná betlémy z dobových raritních materiálů na příklad z vosku, cukru nebo chleba. Přímo pod střechou se pak skrývá nejefektnější objekt – Karlštejnský královský betlém. Jedná se o největší loutkový betlém v České republice rozkládající se na 80 m2. Několikametrové kulisy hradu Karlštejna jsou osazeny 46 loutkami vyřezanými ze dřeva a oblečenými v dobových oblecích. Ježíškovi přináší dary 10 nejvýznamnějších českých panovníků v čele s Karlem lV., který mu darem přináší hrad Karlštejn.  

RUDOLFINUM – HLUBOKÝ VESMÍR 20.11.

Vítejte v kosmodromu! Společně jsme se vydali do neprobádaných končin Galaxie. S Novosvětskou symfonií Antonína Dvořáka jsme vyrazili na dlouhou cestu skrz kosmos a  čelili nečekaným nástrahám grafické partitury. Děti prožily tři hudební dílny, ve kterých si netradičním způsobem hudbu poslechly, zahrály a zazpívaly.  

Mobilní planetárium 18.10.

Beruška Dorotka, Světluška Mirek a Chroust Toník vytvořili do své brouččí školy projekt o úchvatných jevech a druzích, kterými je propletena rostlinná říše. Stromy opadavé a jehličnaté. Kořeny a fotosyntéza. A mnoho dalšího v úžasném animovaném příběhu motivujícím k ekologii a ohleduplnosti .